ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և Պորտուգալիայի հավաքականի և «Ալ Նասրա»-ի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն երեքշաբթի այսօր կհանդիպեն Սպիտակ տանը:
Հատկանշական է, որ Թրամփը հանդիպում կունենա Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ Մուհամեդ բին Սալմանի հետ նաև։
Ռոնալդուն կլինի հաջորդ տարվա աշխարհի առաջնության գլխավոր հերոսներից մեկը, իսկ մրցաշարը կընդունեն Միացյալ Նահանգները, Կանադան և Մեքսիկան։
Ռոնալդուն վերջերս էր հայտարարել Թրամփի հետ հանդիպելու մտադրության մասին, և նրա խնդրանքը կատարվել է։ Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Սպիտակ տան երեք պաշտոնյա հաստատել են Ռոնալդուի նախատեսված այցը նույն օրը, երբ Թրամփը պետք է հանդիպի Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ Մուհամմեդ բին Սալմանի հետ։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 16-ին Ռոնալդուն որակազրկման պատճառով չմասնակցեց Պորտուգալիայի հավաքականի կազմում ԱԱ-2026-ի որակավորման փուլի Հայաստանի հավաքականի դեմ խաղում:

US President Donald Trump and Portugal's Cristiano Ronaldo, of Al Nasr, will meet at the White House on Tuesday.
It is noteworthy that Trump will also meet with Saudi Arabia's Crown Prince Mohammed bin Salman.
Ronaldo will be one of the main characters of next year's World Cup, which will be hosted by the United States, Canada, and Mexico.
Ronaldo recently announced his intention to meet with Trump, and his request was granted. The report states that three White House officials confirmed Ronaldo's planned visit on the same day that Trump is due to meet with Saudi Arabia's Crown Prince Mohammed bin Salman.
It should be recalled that on November 16, Ronaldo did not participate in the Portugal national team's 2026 World Cup qualifying match against Armenia due to a suspension.