Չօգտագործված պահեր, կորցրած միավորներ․ Հայաստան-Հունգարիա՝ 0։1
Աշխարհի 2026 թվականի առաջնության որակավորման փուլի F խմբի 5-րդ տուրում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ընդունեց Հունգարիայի ընտրանուն։
Առաջին խաղակեսից 33-րդ րոպեին հյուրերը բացեցին հաշիվը, գոլն իր ակտիվում գրանցեց Բարնաբաշ Վարգան։ Ինչպես հետագայում պարզվեց, սա հանդիպման միակ գոլն էր։
Երկրորդ խաղակեսում Հայաստանի հավաքականը մի քանի դրվագում կարող էր հավասարեցնել հաշիվը, սակայն գրոհներն արդյունավետ ավարտ չունեցան։
5-րդ տուրից հետո Հունգարիայի ընտրանին վաստակել է 8 միավոր, Հայաստանի հավաքականը 3 միավորով մնում է վերջին տեղում։
Եղիշե Մելիքյանի սաները հաջորդ հանդիպումը կանցկացնեն նոյեմբերի 16-ին՝ արտագնա խաղում ուժերը չափելով Պորտուգալիայի հավաքականի հետ։

Нереализованные моменты и потерянные очки: Армения — Венгрия, 0:1
В 5-м туре отборочного этапа чемпионата мира 2026 года, группа F, национальная сборная Армении на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна приняла команду Венгрии.
На 33-й минуте первого тайма гости открыли счёт — гол записал на свой счёт Барнабаш Варга. Как позже оказалось, это был единственный гол матча.
Во втором тайме сборная Армении имела несколько возможностей сравнять счёт, однако атаки так и не были доведены до результативного завершения.
После 5-го тура сборная Венгрии имеет 8 очков, тогда как команда Армении, набрав 3 очка, остаётся на последнем месте.