2025 թվականի ՖԻԴԵ-ի շախմատի աշխարհի գավաթի երկրորդ խաղափուլի առաջին խաղում Հայաստանը ներկայացնող բոլոր գրոսմայստերներն իրենց հանդիպումներն ավարտել են ոչ-ոքի արդյունքով, տեղեկացնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։
Գաբրիել Սարգսյանը սև խաղաքարերով ոչ-ոքի է խաղացել Իսրայելը ներկայացնող գրոսմայստեր Մաքսիմ Ռոդշտեյնի հետ: Շանթ Սարգսյանը սպիտակ խաղաքարերով՝ Պերուն ներկայացնող գրոսմայստեր Ջորջ Կորիի հետ: Ռոբերտ Հովհաննիսյանը սպիտակ խաղաքարերով՝ Հնդկաստանը ներկայացնող գրոսմայստեր Ռաունակ Սադհվանիի հետ: Հայկ Մարտիրոսյանը սպիտակ խաղաքարերով՝ ՖԻԴԵ-ն ներկայացնող գրոսմայստեր Վլադիսլավ Արտեմևի հետ:
Նշենք, որ հայ շախմատիստներից մրցաշարին մասնակցում են նաև գրոսմայստերներ Լևոն Արոնյանը և Սամուել Սևյանը: Արոնյանն այսօր սպիտակ խաղաքարերով հաղթանակ է տարել Հնդկաստանը ներկայացնող միջազգային վարպետ Արոնյակ Գոշի հետ, իսկ Սևյանը սպիտակ խաղաքարերով ոչ-ոքի է խաղացել Սինգապուրը ներկայացնող գրոսմայստեր Թին Ջինյաոյի հետ:

In the first game of the second round of the 2025 FIDE Chess World Cup, all the grandmasters representing Armenia ended their matches in a draw, according to a report from the Chess Federation of Armenia.
Gabriel Sargsyan played a draw with the black pieces against Grandmaster Maxim Rodstein, representing Israel. Shant Sargsyan played a draw with the white pieces against the grandmaster George Cori, representing Peru. Robert Hovhannisyan played a draw with the white pieces against the grandmaster Raunak Sadhvani, representing India. Hayk Martirosyan played a draw with the white pieces against Grandmaster Vladislav Artemyev, representing FIDE.
It should be noted that the Armenian chess players also participating in the tournament are the grandmasters Levon Aronian and Samuel Sevian. Aronian won today with white pieces against International Master Aroniak Gosh from India, while Sevian drew with Grandmaster Tin Jinyao from Singapore.