Անսովոր կլինի նայել ձախ և չտեսնել քեզ այնտեղ. Մեսսին՝ Ալբային
Լիոնել Մեսսին արձագանքել է Ժորդի Ալբայի՝ կարիերան ավարտելու որոշմանը: Արգենտինացին մեկնաբանել Ալբայի ինստագրամյան հրաժեշտի գրառումը։
«Շնորհակալ եմ, Ժորդի։ Ես քեզ շատ կկարոտեմ: Այն ամենից հետո, ինչ մենք միասին ապրել ենք, ինձ համար անսովոր կլինի նայել ձախ և չտեսնել քեզ այնտեղ:
Անհավատալի է, թե քանի անգամ ես ինձ օգնել այս բոլոր տարիներին։ Հիմա ո՞վ է ինձ փոխանցում կատարելու»…- գրել է Մեսսին:
Նշենք, որ մրցաշրջանի ավարտից հետո հեռանալու մտադրության մասին Իսպանիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստը հայտնել է իր էջում:
Մեսսին և Ալբան «Բարսելոնայի» կազմում միասին հանդես են եկել 2012-21 թվականներին: 2023 թվականի ամռանից նրանք սկսեցին հանդես գալ արդեն «Ինտեր Մայամիի» կազմում։

It would be strange to look to the left and not see yourself there. Messi to Alba
Lionel Messi has responded to Jordi Alba's decision to retire. The Argentine commented on Alba's farewell post on Instagram.
"Thank you, Jordi. I will miss you so much. After everything we have been through together, it would be strange for me to look to the left and not see you there.
It is unbelievable how many times you have helped me over the years. Now who will pass me?" - wrote Messi.
It should be noted that the former Spain international announced his intention to leave at the end of the season on his page.
Messi and Alba played together for Barcelona from 2012 to 2021. Since the summer of 2023, they have been playing for Inter Miami.