Այս խաղից գոհ եմ, Իռլանդիայի ընտրանու նկատմամբ տոնած հաղթանակից հետո հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը։
Նա վերհիշել է Պորտուգալիայի ընտրանուց կրած պարտությունը, երբ արժանացան քննադատության։ Քննադատությունը, ըստ մարզիչի, ուղղված էր նաև իրեն, իր բարձր տրամադրությանը, որը, սակայն, նրա խոսքով, բոլորովին այլ նպատակ ուներ։
«Պորտուգալիային պարտվելուց հետո թվում էր՝ տխուր չէի, հումոր էի անում, քննադատեցին։ Ես եմ գլխավոր մարզիչը, թիմի առաջատարն ու ոգին, ինձ կոտրված չպետք է տեսնեն։ Մի՛ նեղացրեք մեզ, հավատացե՛ք, մեզ համար դժվար է, խնդիրներով հավաքական ունենք»,- նշել է նա։

I am satisfied with this game," declared the head coach of the Armenian national team, Yeghishe Melikyan, after the victory over the Irish squad.
He recalled the defeat to the Portuguese team, when they were criticized. According to the coach, the criticism was also directed at him, his high spirits, which, however, according to him, had a completely different purpose.
"After the defeat to Portugal, it seemed that I was not sad; I was joking, and they criticized me. I am the head coach, the leader, and the spirit of the team; they should not see me broken. Don't upset us, believe me, it is difficult for us, we have a team with problems," he noted.