Պորտուգալիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո Մարտինեսը դրական խոսքեր է ասել Հայաստանի հավաքականի հասցեին։ Նա նշել է, որ հարգանքով են մոտենում իրենց մարցակցին։ Մարտինեսը այս մասին խոսել է նախաղաղային ասուլիսի ժամանակ։
«Հայաստանի ազգային հավաքականի հետ հանդիպումը մարտահրավեր է մեզ համար: Մեծ հարգանքով ենք վերաբերվում մեր մրցակցին: Հայաստանի հավաքականում խաղում են լավ որակներ ունեցող ֆուտբոլիստներ»,- ասել է Մարտինեսը։
Ըստ նրա՝ Հայաստանի և Պորտուգալիայի միջև խաղերը միշտ եղել են մրցակցային։
«Պետք է հիշել, որ վերջին երեք խաղերից երկուսում այստեղ ոչ-ոքի ենք խաղացել, ինչը ընդգծում է այն դժվարությունները, որոնք մեզ սպասվում են վաղվա խաղում»,- ընդգծել է նա։

С большим уважением относимся к нашему сопернику. Мартинес
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес сказал положительные слова в адрес сборной Армении. Он отметил, что с уважением относятся к своему сопернику. Об этом Мартинес заявил на предматчевой пресс-конференции.
«Матч со сборной Армении — это вызов для нас. С большим уважением относимся к нашему сопернику. В сборной Армении играют футболисты с хорошими качествами», — сказал Мартинес.
По его словам, игры между Арменией и Португалией всегда были конкурентными.
«Нужно помнить, что из последних трёх игр две здесь завершились вничью, что подчёркивает те трудности, которые нас ждут в завтрашней игре», — подчеркнул он.