Պորտուգալիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո Մարտինեսը դրական խոսքեր է ասել Հայաստանի հավաքականի հասցեին։ Նա նշել է, որ հարգանքով են մոտենում իրենց մարցակցին։ Մարտինեսը այս մասին խոսել է նախաղաղային ասուլիսի ժամանակ։
«Հայաստանի ազգային հավաքականի հետ հանդիպումը մարտահրավեր է մեզ համար: Մեծ հարգանքով ենք վերաբերվում մեր մրցակցին: Հայաստանի հավաքականում խաղում են լավ որակներ ունեցող ֆուտբոլիստներ»,- ասել է Մարտինեսը։
Ըստ նրա՝ Հայաստանի և Պորտուգալիայի միջև խաղերը միշտ եղել են մրցակցային։
«Պետք է հիշել, որ վերջին երեք խաղերից երկուսում այստեղ ոչ-ոքի ենք խաղացել, ինչը ընդգծում է այն դժվարությունները, որոնք մեզ սպասվում են վաղվա խաղում»,- ընդգծել է նա։

We have great respect for our opponent. Martinez
Portugal head coach Roberto Martinez has spoken positively about the Armenian national team. He noted that they treat their opponent with respect. Martinez talked about this during a pre-match press conference.
“The match with the Armenian national team is a challenge for us. We treat our opponent with great respect. The Armenian national team has good quality players,” Martinez said.
According to him, the matches between Armenia and Portugal have always been competitive.
“We have to remember that in two of the last three matches we have drawn here, which underlines the difficulties that await us in tomorrow’s match,” he emphasized.