Մենք հիասթափված և անհանգստացած ենք Իսակի հրապարակումից. «Նյուքասլ»
Շվեդը բացատրել է, թե ինչու է հրաժարվել խաղալ և մարզվել թիմի հետ։ Ավելի վաղ «Նյուքասլը» հարձակվողին չէր վաճառել «Լիվերպուլին» 110 միլիոն ֆունտ ստեռլինգի և բոնուսների դիմաց։
«Մենք հիասթափված և անհանգստացած ենք Իսակի այսօրվա հրապարակումից։ Մեր դիրքորոշումը հստակ է. Ալեքսը պայմանագիր ունի, և ակումբի ոչ մի ներկայացուցիչ որևէ երաշխիք չի տվել, որ Ալեքսը կկարողանա լքել «Նյուքասլը» այս ամռանը։
Մենք ցանկանում ենք պահպանել մեր լավագույն խաղացողներին, բայց նաև հասկանում ենք, որ խաղացողներն ունեն իրենց ցանկությունները, և մենք լսում ենք նրանց կարծիքը։ Ինչպես բացատրել ենք Ալեքսին և նրա ներկայացուցիչներին, ցանկացած որոշում կայացնելիս միշտ պետք է հաշվի առնենք «Նյուքասլի», թիմի և մեր երկրպագուների շահերը։ Եվ մենք հստակեցրել ենք, որ վաճառքի պայմանները այս ամռանը չեն հրապարակվել։ Մենք չենք սպասում, որ այդ պայմանները կբավարարվեն։
«Մենք հպարտ ֆուտբոլային ակումբ ենք՝ հպարտ ավանդույթներով, և մենք հանձնառու ենք պահպանել ընտանեկան մթնոլորտը։ Ալեքսը մնում է մեր ընտանիքի անդամ, և մենք անհամբեր սպասում ենք նրա վերադարձին, երբ նա պատրաստ լինի վերամիավորվել իր թիմակիցների հետ», - ասվում է «Նյուքասլի» հայտարարության մեջ։

We are disappointed and concerned by Isak's announcement:. Newcastle
The Swede explained why he refused to play and train with the team. Newcastle did not sell the striker to Liverpool for 110 million pounds sterling plus bonuses.
"We are disappointed and concerned by today's announcement about Isak. Our position is clear: Alex has a contract, and no club representative has given any guarantee that Alex will be able to leave Newcastle this summer.
We want to keep our best players, but we also understand that players have their wishes, and we listen to their views. As we have explained to Alex and his representatives, when making any decision, we must always consider the interests of Newcastle, the team, and our fans. We have made it clear that the terms of the sale have not been announced this summer. We do not expect those terms to be met.
"We are a proud football club with a proud tradition and are committed to maintaining a family atmosphere. Alex remains a member of our family, and we look forward to his return when he is ready to be reunited with his teammates," Newcastle said in a statement.