«Ռեալը» քննադատել է «Բարսելոնային» և «Վիլյառեալին»
Նշվում է, որ կատալոնական ակումբը մտադիր է Իսպանիայի առաջնության 17-րդ տուրի «Վիլյառեալի» դեմ հանդիպումը անցկացնել Մայամիում: Երկու ակումբներն էլ արդեն ստացել են անհրաժեշտ թույլտվությունները և հույս ունեն, որ լուրջ ֆինանսական շահույթներ կստանան Իսպանիայի սահմաններից դուրս խաղից:
Սակայն Ռեալում այդ նախաձեռնությանը բացասաբար են վերաբերել։ Ակումբում կարծում են, որ որոշումը խախտում է «Լա լիգայում» արդար մրցակցության սկզբունքները և անհավասար պայմաններ ստեղծում մրցաշարի մյուս մասնակիցների համար:
««Ռեալ Մադրիդը» ցանկանում է տեղեկացնել իր երկրպագուներին, որ մերժում է «Վիլյառեալի» և «Բարսելոնայի» միջև առաջնության խաղը Իսպանիայի սահմաններից դուրս անցկացնելու առաջարկը։
«Այս որոշումը խախտում է մրցաշարում գործող տարածքային փոխադարձության հիմնական սկզբունքը (մեկ խաղ տանը և մեկը՝ հակառակորդի մարզադաշտում), խախտելով մրցակցային հավասարակշռությունը և ապահովելով անհարկի մարզական առավելություն։ Մրցաշարի ամբողջականությունը պահանջում է, որ բոլոր խաղերն անցկացվեն հավասար պայմաններում։
Այս ռեժիմի միակողմանի փոփոխությունը խախտում է մրցակիցների միջև հավասարությունը, կասկածի տակ է դնում արդյունքների օրինականությունը և ստեղծում անընդունելի նախադեպ, որ հստակորեն խաթարում է մարզական ամբողջականությունը և ստեղծում մրցաշարի կեղծման ռիսկ», - ասվում է «սերուցքայինների» տարածած հարղորդագրության մեջ։

Real Madrid criticized Barcelona and Villarreal
It is reported that the Catalan club intends to hold the match against Villarreal in Miami, in the 17th round of the Spanish championship. Both clubs have already received the necessary permits and hope to receive significant financial benefits from the match outside Spain.
However, Real Madrid has reacted negatively to this initiative. The club believes that the decision violates the principles of fair competition in La Liga and creates unequal conditions for other participants in the tournament.
Real Madrid would like to inform its fans that it rejects the proposal to hold the championship match between Villarreal and Barcelona outside Spain.
"This decision violates the fundamental principle of territorial reciprocity in the competition (one match at home and one at the opponent's stadium), disrupting the competitive balance and providing an unnecessary sporting advantage. The integrity of the tournament requires that all matches be played under equal conditions.
A unilateral change to this regime violates equality between competitors, calls into question the legitimacy of the results, and sets an unacceptable precedent that undermines sporting integrity and creates a risk of tournament rigging," the statement released by the "creamy" reads.