Հայ հրաձիգների եռյակը դարձել է Եվրոպայի չեմպիոն
Գոռ Խաչատրյան-Հովհաննես Մարգարյան-Հայկ Մինասյան եռյակը 1696 միավոր արդյունքով վազող թիրախ նորմալ վազք մրցաձևի թիմային պայքարում դարձել է Եվրոպայի առաջնության հաղթող, հայտնում է Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան։
Նույն մրցաձևում Գոհար Հարությունյան-Լիլիթ Մկրտչյան-Արուսյակ Գրիգորյան եռյակը 1656 միավոր արդյունքով դարձել է Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր։
Վազող թիրախ, նորմալ վազք անհատական պայքարում Արուսյակ Գրիգորյանը դարձել է Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր։ Որակավորման փուլում Գրիգորյանը խոցել էր 559 միավոր և հայտնվել լավագույն քառյակում։ Բրոնզե եզրափակչում 8:6 հաշվով հաղթել է ուկրաինացի մարզուհուն և նվաճել Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալը։

Тройка армянских стрелков — Гор Хачатрян, Ованнес Маргарян и Айк Минасян — завоевала золотые медали чемпионата Европы в командном зачёте по стрельбе по бегущей мишени, набрав 1696 очков. Об этом сообщает Федерация стрельбы Армении.
В той же дисциплине женская команда в составе Гоар Арутюнян, Лилит Мкртчян и Арусяк Григорян заняла второе место, набрав 1656 очков, и стала серебряным призёром чемпионата Европы.
В индивидуальных соревнованиях по стрельбе по бегущей мишени Арусяк Григорян завоевала бронзовую медаль чемпионата Европы. В квалификационном этапе она набрала 559 очков и вошла в четвёрку лучших. В борьбе за бронзу Григорян победила украинскую спортсменку со счётом 8:6 и заняла третье место.