«Ինտերում» արտակարգ խորհրդակցություն է անցկացվել Լաուտարոյի և Չալհանօղլուի կոնֆլիկտի պատճառով
Միջադեպը տեղի է ունեցել ակումբային աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակչում «Ֆլումինենսե»-ից 2-0 հաշվով պարտությունից հետո։ Հարցազրույցում Մարտինեսն ասել է. «Ուղերձը պարզ է. եթե ուզում եք մնալ, մնացեք, եթե ոչ, հեռացեք»։
«Ինտերի» նախագահ Բեպպե Մարոտան ասել է, որ Լաուտարոն, ըստ երևույթին, դիմել է Չալհանօղլուին։
Թուրք կիսապաշտպանը սոցցանցերում պատասխանել է. «Բառեր, որոնք բաժանում են, ոչ թե միավորում։ Հարգանքը միակողմանի փողոց չէ։ Ես երբեք չեմ ասել, որ դժգոհ եմ «Ինտերից»»։
Հարձակվող Մարկուս Թյուրամը նրա կողմն է անցել՝ հավանելով Չալհանօղլուի գրառումը։
«Միլանի» գլխավոր մարզիչ Քրիստիան Կիվուն արտակարգ խորհրդակցություն է անցկացրել՝ բացատրություններ ստանալու ոչ միայն հակամարտող կողմերից, այլև՝ մնացած խաղացողներից։
La Gazzetta dello Sport-ի տվյալներով՝ թիմի մի քանի վետերան ելույթ են ունեցել՝ կողմերին հաշտվելու կոչ անելով։ Նշվում է, որ Կիվուի որոշումը դրական արձագանք է առաջացրել թիմում։

Inter held an emergency meeting due to the conflict between Lautaro and Calhanoglu
The incident occurred after a 2-0 defeat to Fluminense in the round of 16 of the Club World Cup. In an interview, Martinez said: "The message is clear: if you want to stay, stay, if not, leave."
Inter president Beppe Marotta said that Lautaro addressed Çalhanoğlu.
The Turkish midfielder responded on social media: "Words that divide, not unite. Respect is not a one-way street. I never said I was unhappy with Inter."
Forward Marcus Thuram sided with him, liking Çalhanoğlu's post.
Milan coach Christian Chivu held an emergency meeting to get explanations not only from the opposing sides, but also from the remaining players.
According to La Gazzetta dello Sport, several veterans of the team have spoken out, calling on the parties to reconcile. It is noted that Kivu's decision has generated a positive response within the team.