Աշխարհի ակումբային առաջնությունը կարող է ընդլայնվել
The Guardian-ի տեղեկություններով՝ ՖԻՖԱ-ում կքննարկեն աշխարհի ակումբային առաջնության ընդլայնումը՝ հասցնելով 48 թիմի, եթե ներկայիս խաղարկությունը հաջող ընթանա: Գործընթացը թելադրված է այն ակումբների լոբբինգով, որոնք այս տարի չեն մասնակցի մրցույթին։
Նշվում է, որ ԱՊԼ-ի ակումբները պնդում են վերացնել այն սահմանափակումը, որի համաձայն՝ մրցաշարին կարող են մասնակցել միևնույն երկրի միայն երկու ակումբ:
Այս սահմանափակումը չի տարածվում այն թիմերի վրա, որոնք հաղթել են մայրցամաքային մրցումներում 2021-24 թվականներին, ուստի Աշխարհի ակումբային առաջնություն-2025-ին կմասնակցեն Բրազիլիայի՝ միանգամից 4 ներկայացուցիչ, ովքեր հաղթել են Լիբերտադորեսի գավաթում:
Ենթադրվում է, որ աշխարհի ակումբային առաջնության ընդլայնումը դրական կընկալվի եվրոպական ակումբների կողմից, սակայն դիմադրության կհանդիպի պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստների ասոցիացիաների միջազգային ֆեդերացիայի (FIFPro) կողմից:

Club World Cup could expand
The Club World Cup will be held for the first time this summer in a new format: 32 clubs will participate.
According to The Guardian, FIFA will discuss expanding the Club World Cup to 48 teams if the current tournament is successful. The process is dictated by lobbying from clubs that will not participate in the competition this year.
It is noted that the Premier League clubs insist on removing the restriction so that only two clubs from the same country can participate in the tournament.
This restriction does not apply to teams that won continental competitions in 2021-24, so four representatives of Brazil, which won the Copa Libertadores, will attend the 2025 Club World Cup simultaneously.
It is assumed that the expansion of the Club World Cup will be perceived positively by European clubs but will meet resistance from the International Federation of Professional Footballers' Associations (FIFPro).