Լեհաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչը հրաժարական է տվել
«Եկել եմ այն ​​եզրակացության, որ ստեղծված իրավիճակում լավագույն որոշումը՝ ի շահ ազգային հավաքականի, գլխավոր մարզչի պաշտոնից իմ հրաժարականն է։
Կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել բոլոր այն խաղացողներին, որոնց հանդիպելու հաճույք եմ ունեցել այդ ճանապարհին»,- ասել է Միխալ Պրոբեժը:
Հունիսի 10-ին Լեհաստանի հավաքականը ԱԱ-2026-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրում 1:2 հաշվով պարտվել էր Ֆինլանդիայի ընտրանուն։ Ավելի վաղ հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկին հայտարարել էր, որ չի խաղալու ազգային հավաքականում՝ «մարզչի նկատմամբ վստահության կորստի» պատճառով, երբ իրեն զրկել էին ավագի թևկապից։

After a conflict with Robert Lewandowski, the head coach of Poland announced his resignation.
“I have concluded that in the current situation, the best decision for the benefit of the national team is my resignation from the post of head coach.
I want to thank all the players I have had the pleasure of meeting along the way,” said Michal Probież.
On June 10, the Polish national team lost 1:2 to the Finnish national team in the 4th round of the 2026 World Cup qualifiers. Earlier, striker Robert Lewandowski announced that he would not play for the national team due to “loss of trust in the coach” when he was stripped of the captaincy.