«Այս հաղթանակն ինձ համար ամենադժվարն էր». Լապորտա
Մարզիչ Հանսի Ֆլիկի թիմը «Էսպանյոլի» նկատմամբ տարած հաղթանակից հետո (2:0) ապահովել է Լա Լիգայի չեմպիոնությունը:
«Թիմը վաստակել է «Բարսելոնայի» երկրպագուների բարեհաճությունը, իսկ դա հեշտ չէ։  Մեզ ոգևորում է այս սիմբիոզը։
Մենք վերագտանք ուրախությունն ու հպարտությունը։ Մարզիչը, ով հիանալի դաստիարակ էր խաղացողների համար, դարձավ նրանց հաջողության բանալիներից մեկը:
Մենք հաղթեցինք լիգան՝ ի հեճուկս բոլորի և ամեն ինչի։ Նրանք փորձել են ապակայունացնել մեզ, ինչպես երբևէ։ Նրանք մեր ճանապարհին հազարավոր խոչընդոտներ են կանգնեցրել։
Այս Լա լիգայում հաղթելն ինձ համար ամենադժվարն էր՝ որպես նախագահ»,- ասել է «Բարսելոնայի» նախագահ Ժոան Լապորտան:

"This victory was the most difficult for me." Laporta
"The team has earned the favor of the Barcelona fans, and that is not easy. We are encouraged by this symbiosis.
We have rediscovered joy and pride. The coach, who was a great mentor to the players, has become one of the keys to their success.
We won the league against everyone and everything. They have tried to destabilize us like never before. They have put thousands of obstacles in our way.
Winning this La Liga was the most challenging thing for me as president," said Barcelona president Joan Laporta.