Ալեքսանդր-Առնոլդը տեղափոխվում է Մադրիդի «Ռեալ»
«Լիվերպուլի» անգլիացի պաշտպան Տրենտ Ալեքսանդր-Առնոլդը տեղափոխվում է Մադրիդի «Ռեալ»։ Այս մասին հաղորդում է ֆուտբոլային հայտնի ինսայդեր Ֆաբրիցիո Ռոմանոն։ Ըստ նրա՝ որոշումը կայացված է և անգլիացի ֆուտբոլիստը այս ամառ կմիանա «Ռեալին»։
«Ռեալը» նախապատրաստում է բոլոր փաստաթղթերը, որոնք շուտով կստորագրվեն։
Իսպանական AS-ը ավելի վաղ հայտնել էր, որ Մադրիդի «Ռեալը» ցանկանում է, որ «Լիվերպուլի» անգլիացի պաշտպան Տրենտ Ալեքսանդր-Առնոլդը միանա թիմին մինչև 2025 թվականի Աշխարհի ակումբային առաջնության մեկնարկը։
«Ամբողջ սրտով շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորին՝ իմ մարզիչներին, մենեջերներին, խաղընկերներին, աշխատակազմին և մեր աննկարագրելի երկրպագուներին՝ այս 20 տարվա համար։
Ես բախտավոր եմ եղել այստեղ իրականացնել իմ երազանքները, և երբեք չեմ թերագնահատի այն հատուկ պահերը, որոնք ինձ բախտ է վիճակվել ապրել ձեզ հետ։ Իմ սերը այս ակումբի հանդեպ երբեք չի մարի»,- գրել է Ալեքսանդր-Առնոլդը սոցցանցի իր էջերում՝ հրաժեշտ տալով երկրպագուներին։
Հիշեցնենք՝ ֆուտբոլիստի գործող պայմանագրի ժամկետը «Լիվերպուլի» հետ նախատեսված է մինչև 2025 թվականի հունիսի 30-ը։

Alexander-Arnold moves to Real Madrid
Liverpool's English defender Trent Alexander-Arnold is moving to Real Madrid, according to the famous football insider Fabrizio Romano. According to him, the decision has been made, and the English footballer will join Real Madrid this summer.
Real Madrid is preparing all the documents, which will be signed soon.
Spanish AS previously reported that Real Madrid wants Liverpool's English defender Trent Alexander-Arnold to join the team before the 2025 Club World Cup starts.
"I would like to thank everyone with all my heart - my coaches, managers, teammates, staff, and our incredible fans - for these 20 years.
I have been lucky enough to make my dreams come true here, and I will never underestimate the special moments I have been fortunate enough to live with you. "My love for this club will never fade," Alexander-Arnold wrote on his social media pages, bidding farewell to the fans.
It should be recalled that the footballer's current contract with Liverpool runs until June 30, 2025.