Հայաստանն առաջին անգամ կհյուրընկալի կարատեի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը
Մայիսի 7-11-ը Հայաստանն առաջին անգամ կհյուրընկալի կարատեի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը, որին կմասնակցեն շուրջ 54 երկրի ավելի քան 1000 մարզիկ և պատվիրակ:
Եվրոպայի 60-րդ առաջնությունը տեղի կունենա Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում. մրցաշարն անցկացվում է պետական աջակցությամբ:
Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Վազգեն Հարությունյանի խոսքով՝ առաջնության շրջանակում Երևանում կանցկացվի նաև Եվրոպայի կարատեի ֆեդերացիայի ընտրական համաժողովը:
«Պատրաստ ենք լավագույնս իրականացնել առաջնության կազմակերպումը, ինչպես նաև ապահովել մեր մարզիկների պատշաճ մասնակցությունը: Վստահ ենք, որ այս միջոցառումը մարզական մեծ տոն կդառնա»,- նշել է Վազգեն Հարությունյանը:
Մրցաշարի բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա մայիսի 8-ին: Եզրափակիչ մենամարտերը կանցկացվեն մայիսի 10-ին և 11-ին:

Armenia to host European Senior Karate Championship for the first time
On May 7-11, Armenia will host the European Karate Senior Championship for the first time, in which more than 1,000 athletes and delegates from 54 countries will participate.
The 60th European Championship will be held at the K. Demirchyan Sports and Concert Complex, and the state is supporting it.
According to Vazgen Harutyunyan, President of the National Karate Federation of Armenia, the European Karate Federation Selection Conference will also be held in Yerevan during the Championship.
"We are ready to organize the Championship in the best possible way, as well as ensure the proper participation of our athletes. We are confident that this event will become a great sporting holiday," Vazgen Harutyunyan noted.