Դանի Ալվեսը կարող է փոխհատուցումներ ստանալ
«Բարսելոնայի» նախկին պաշտպան Դանի Ալվեսը կարող է ստանալ մոտ 20 հազար եվրո՝ որպես փոխհատուցում նախնական կալանքի տակ անցկացրած ժամանակի համար: Այս մասին հայտնում է Marca-ն։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Գերագույն դատարանի կողմից բռնաբարության գործով նախնական վճիռը չեղյալ հայտարարելու պատճառով բրազիլացի ֆուտբոլիստը կարող է փոխհատուցման հայց ներկայացնել 405 օրվա համար, որը նա կալանքի տակ է գտնվել:
Նշվում է, որ Ալվեսը մտադիր է մեքսիկական «Պումաս» ակումբից 2 մլն եվրո բռնագանձել աշխատանքային պայմանագիրը վաղաժամ խզելու համար, քանի որ արդարացման դեպքում պայմանագրի խզումը կդիտվի որպես ոչ իրավաչափ:

Dani Alves may receive compensation
Marca reports that Former Barcelona defender Dani Alves could receive around 20,000 euros in compensation for his time in pre-trial detention.
According to the source, the Brazilian footballer could file a claim for compensation for the 405 days he spent in custody after the Supreme Court overturned his preliminary ruling in a rape case.
It is reported that Alves intends to sue Mexican club Pumas for 2 million euros for early termination of his employment contract as if he were acquitted, and the agreement would be considered unlawful.