Լաուտարո Մարտինեսը և Դենզել Դումֆրիսը վնասվածքի պատճառով բաց կթողնեն «Ինտերի» մի քանի հանդիպումներ: Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ արգենտինացի հարձակվողը ազդրի հետին մակերեսի վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի ԱԱ-2026-ի որակավորման փուլի առաջիկա խաղերին:
Նրա վերադարձը Ա Սերիայում սպասվում է «Պարմայի» հետ խաղին, որը կկայանա ապրիլի 5-ին: Մարտինեսը բաց կթողնի «Ուդինեզեի» հետ հանդիպումը Իտալիայի առաջնությունում և, հավանաբար, չի խաղա «Միլանի» հետ Իտալիայի գավաթի խաղարկությունում:
Դումֆրիսը հաջորդ շաբաթ կրկին բուժզննում կանցնի և չի մասնակցի «Ուդինեզեի», «Միլանի» և «Պարմայի» հետ հանդիպումներին: Լրացուցիչ ստուգումից հետո պարզ կդառնա, թե արդյոք հոլանդացի պաշտպանը պատրաստ կլինի Չեմպիոնների լիգայի 1/4 եզրափակչի «Բավարիայի» դեմ առաջին խաղին։

Martinez and Dumfries to miss several games for Inter
Lautaro Martinez and Denzel Dumfries will miss several matches for Inter due to injury. The Argentine striker, who has a hamstring injury, was previously reported not to participate in the upcoming matches of the 2026 World Cup qualifiers.
His return to Serie A is expected in the match against Parma on April 5. Martinez will miss the game against Udinese in the Italian championship and is unlikely to play against Milan in the Italian Cup.
Dumfries will undergo another medical next week and will not participate in the matches against Udinese, Milan, and Parma. After additional tests, it will be clear whether the Dutch defender will be ready for the first leg of the Champions League quarterfinals against Bayern.