Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Հրանտ-Լեոն Ռանոսը հեռացվել է հավաքականից։ Այս մասին Թբիսիսիում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջոն վան’տ Սխիպը:
Վերջինս պարզաբանել է, որ ֆուտբոլիստը մոտեցել է մարզչին և ուլտիմատում դրել․ կա՛մ կլինի մեկնարկային կազմում, կա՛մ չի խաղում հավաքականում։ Վան՛տ Սխիպը որոշում է կայացրել հեռացնել նրան ընտրանու կազմից։
«Չի կարող լինել այնպիսի ֆուտբոլիստ, որը կարող է իրեն վեր դասել թիմային շահերից։ Իմ կարիերայում նման դեպք չի եղել, որ որևիցե ֆուտբոլիստ մոտենա և այդպիսի առաջարկ անի։ Սա իմ դիրքորոշումն է»,- ասել է հոլանդացի մասնագետը։
Հիշեցնենք, որ մարտի 23-ին Թբիլիսիում կկայանա Ազգերի լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆ փուլի Վրաստան-Հայաստան պատասխան հանդիպումը։ Երևանում կայացած մրցավեճում վրացիները հաղթել էին 3։0 հաշվով։

Грант-Леон Ранос исключен из национальной сборной
Футболист национальной сборной Армении по футболу Грант-Леон Ранос был исключен из состава сборной. Об этом заявил главный тренер сборной Армении Джон ван’т Схип на пресс-конференции, состоявшейся в Тбилиси.
Тренер пояснил, что футболист подошел к нему и поставил ультиматум: либо он будет в стартовом составе, либо не будет играть за сборную. Ван’т Схип принял решение исключить его из команды.
«Не может быть такого футболиста, который ставит себя выше командных интересов. За всю мою карьеру не было случая, чтобы какой-либо футболист подошел ко мне с таким предложением. Это моя позиция», — сказал голландский специалист.
Напоминаем, что 23 марта в Тбилиси состоится ответный матч переходного плей-офф Лиги наций между Грузией и Арменией. В первой игре, прошедшей в Ереване, грузины одержали победу со счетом 3:0.