Լեաուն «Բարսելոնայի» դիտակետում է
«Բարսելոնան» հետաքրքրված է իտալական «Միլանի» հարձակվող Ռաֆայել Լեաուի տրանսֆերով: Այս մասին հայտնել է լրագրող Նիկոլո Սկիրան։
«Ոչ մի բանակցություն կամ պաշտոնական առաջարկ դեռ չկա, բայց կա հետաքրքրություն։ Անցյալ տարվա հունվարին Լեաուն մերժել է Սաուդյան Արաբիայից շատ շահավետ առաջարկը։ Լեաուի պայմանագիրը «Միլանի» հետ ավարտվում է 2028 թվականին (տարեկան 7 մլն եվրո). ֆուտբոլիստի հրաժարագինը 175 մլն եվրո է»,- գրել է Սկիրան:
Իտալիայի ընթացիկ առաջնությունում 25-ամյա Ռաֆայել Լեաուն մասնակցել է 23 հանդիպման, դարձել 5 գոլի և 5 գոլային փոխանցման հեղինակ: Նա նաև 10 խաղ է անցկացրել, 3 գոլ և 2 գոլային փոխանցում կատարել Չեմպիոնների լիգայում:

Leao is on Barcelona's radar
Journalist Nicolo Scira reported that Barcelona is interested in the transfer of Italian AC Milan striker Rafael Leao.
"There are no negotiations or official offers yet, but there is interest. In January last year, Leao rejected a very lucrative offer from Saudi Arabia. Leao's contract with Milan ends in 2028 (7 million euros annually). The player's release clause is 175 million euros," Scira wrote.
In the current Italian championship, 25-year-old Rafael Leao has played in 23 matches, scored 5 goals, and provided 5 assists. He also played 10 games, scored 3 goals, and provided 2 assists in the Champions League.