«Յուվենտուսը» Վլահովիչի փոխարեն կարող է թիմ հրավիրել Օսիմհենին
«Յուվենտուսը» Դուշան Վլահովիչին փոխարինող է փնտրում: Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ սերբ հարձակվողը կլքի ակումբը, եթե չերկարաձգի պայմանագիրը, որն ավարտվում է 2026 թվականի ամռանը:
La Gazzetta dello Sport-ը հայտնում է, որ Վլահովիչին փոխարինելու համար «Յուվենտուսի» մարզական տնօրեն Կրիստիանո Ջունտոլիի ֆավորիտը Վիկտոր Օսիմհենն է, որը վարձավճարով հանդես է գալիս «Գալաթասարայում»:
Ընդ որում, թուրինցիների գլխավոր մարզիչ Տիագո Մոտան կողմ է Ջոշուա Զիրկզեի տրանսֆերին, որի հետ աշխատել է «Բոլոնիայում»:
Ընթացիկ մրցաշրջանում Օսիմհենը Թուրքիայի առաջնության 15 խաղում դարձել է 12 գոլի և 4 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Juventus are looking for a replacement for Dusan Vlahovic. It was previously reported that the Serbian striker would leave the club if he did not extend his contract, which expires in the summer of 2026.
La Gazzetta dello Sport reports that Victor Osimhen, currently on loan at Galatasaray, is Juventus sporting director Cristiano Giuntoli's favorite to replace Vlahovic.
Meanwhile, Turin coach Thiago Motta supports a move for Joshua Zirkzee, whom he worked with at Bologna.
Osimhen has scored 12 goals and provided four assists in 15 games in the Turkish league this season.