Շահինը հեռացվել է «Բորուսիայի» գլխավոր մարզչի պաշտոնից
Նուրի Շահինը հեռացվել է Դորտմունդի «Բորուսիայի» գլխավոր մարզչի պաշտոնից: Այս մասին հայտնում է գերմանական ակումբի մամուլի ծառայությունը։
Ինչպես հաղորդում է Sky Sport-ը, թիմին և մարզչին այդ մասին տեղեկացրել են դեռևս գիշերը Բոլոնիայի հյուրանոցում:
«Բորուսիան» Գերմանիայի առաջնությունում զբաղեցնում է 10-րդ տեղը և ընթանում է Չեմպիոնների լիգայի աղյուսակի 13-րդ հորիզոնականում: Թիմը 4 անընդմեջ պարտություն է կրել բոլոր մրցաշարերում։
«Ցավոք, մեզ չհաջողվեց իրականացնել թիմի հավակնություններն այս մրցաշրջանում։ Այս յուրահատուկ ակումբին մաղթում եմ լավագույնը»,- հայտարարել է Շահինը։

Nuri Sahin has been dismissed from the position of head coach of Borussia Dortmund, the German club's press service reports.
As reported by Sky Sport, the team and the coach were informed about it at night in the Bologna hotel.
"Borussia" is in 10th place in the German championship and 13th place in the Champions League table. The team has suffered four consecutive defeats in all competitions.
"Unfortunately, we did not fulfill the team's ambitions this season. I wish this unique club the best," Sahin said.