«Մենք նորից պայմանագրեր ենք կնքում սովորական ռեժիմով». Լապորտա
Սպորտի բարձրագույն խորհուրդը «Բարսելոնային» թույլ է տվել ժամանակավորապես գրանցել այդ ֆուտբոլիստներին մրցաշրջանի երկրորդ հատվածում:
«Վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում երկու իրադարձություն է տեղի ունեցել, որոնք հաստատում են որոշ բաներ, իսկ որոշները՝ հերքում։ Ընդհանուր առմամբ, նրանք ընդգծում են ակումբի ուժեղ կողմերը։ Նրանք հերքում են անտեղյակության կամ անբարեխղճության պատճառով արված հայտարարությունները:
Նախ, մենք վերադարձանք «1-ը 1-ի դիմաց» կանոնին և նորից պայմանագրեր ենք կնքում սովորական ռեժիմով: Սա մեզ թույլ է տալիս գրանցել այնպիսի խաղացողների, ինչպիսիք են Դանի Օլմոն և Պաու Վիկտորը:
«1 ։ 1»-ի կանոնին վերադառնալու համար մենք ստիպված եղանք պայմանագրեր կնքել Nike-ի հետ: Դա նաև հերքում է նրանց խոսքերը, որոնք ասում էին, որ ակումբը վատ իմիջ ունի և վատ է կառավարվում», – ասել է «Բարսելոնայի» նախագահը:

Joan Laporta spoke about the decision in the case of Dani Olmo and Pau Victor.
The Supreme Sports Council allowed Barcelona to temporarily register these players in the second part of the season.
"In the last two weeks, two events have confirmed and denied some things. In general, they emphasize the strengths of the club. They deny statements made out of ignorance or bad faith.
First, we've returned to the 1-for-1 rule and are re-signing as usual, which allows us to sign players like Dani Olmo and Pau Victor.
"1. "We had to sign contracts with Nike to return to the rule of 1. It also refutes their words that the club has a bad image and is poorly managed," said the president of "Barcelona."