«Ռեալը» կհրաժարվի ձմեռային տրանսֆերներից
Մադրիդի «Ռեալը» կենտրոնացած է ամառային տրանսֆերային շուկայի վրա։ Մադրիդյան ակումբի ղեկավարությունը չի նախատեսում ձմռանը նոր խաղացողներ հրավիրել։
«Ռեալը» կարծում է, որ հունվարին կազմն ուժեղացնելու կարիք չկա, մինչդեռ մրցաշրջանի վերջում ակումբը մտադիր է անվճար պայմանագիր կնքել եզրային պաշտպանների՝ Ալֆոնսո Դևիսի (Բավարիա) և Տրենտ Ալեքսանդր-Առնոլդի (Լիվերպուլ) հետ, որոնք կարող են հունիսից ազատ լինել։
«Ռեալը»-ից, իսպանական զլմ-ների փոխանցմամբ, հայտնել են, որ վնասվածք ունեցող Դանի Կարվախալի և Էդեր Միլիտաոյի բացակայության դեպքում թիմը կկարողանա հույս դնել Դավիդ Ալաբայի արագ վերադարձի և 21-ամյա Ռաուլ Ասենսիոյի առաջընթացի վրա պաշտպանությունում։

"Real" will refuse winter transfers
Real Madrid is focused on the summer transfer market. The club's management does not plan to invite new players in the winter.
Real believes there is no need to strengthen their squad in January. At the end of the season, the club intends to sign full-backs Alphonso Davies (Bayern) and Trent Alexander-Arnold (Liverpool) on a free transfer, who could be free from June.
According to the Spanish mass media, "Real" reported that in the absence of the injured Dani Carvajal and Eder Militao, the team will be able to count on the quick return of David Alaba and the progress of 21-year-old Raul Asensio in defense.