Մագնուսի հետ խաղը կլիներ ամենադժվար փորձությունը․ Դոմմարաջու
Շախմատի աշխարհի նորընծա չեմպիոն Գուկեշ Դոմմարաջուն հայտարարել է, թե նախկին չեմպիոն Մագնուս Կառլսենի հետ խաղը կլիներ ամենադժվար փորձությունը շախմատւմ։
«Իհարկե, աշխարհի առաջնությունում Մագնուսի դեմ խաղալը զարմանալի կլիներ, դա կլիներ ամենադժվար փորձությունը շախմատում։ Որոշողը Մագնուսն է, բայց ես կցանկանայի ինձ մարտահրավեր նետել աշխարհի լավագույն խաղացողի հետ մենամարտում»,– ասել է Գուկեշ Դոմմարաջուն։
Անդրադառնալով Դին Լիրենի հետ իր խաղին, ում հաղթելով նա դարձավ չեմպիոն, Դոմմարաջուն նշել է․ «Լիրենն ինձ համար ոգեշնչման իսկական աղբյուրն է։ Այն, ինչ ես սովորեցի Դինգից, այն է, թե որքան անհավանական մարտիկ է նա. իսկական չեմպիոնները պայքարում են մինչև վերջ»։

The match with Magnus would be the most challenging test. Dommaraju
The new world chess champion, Gukesh Dommaraju, stated that the match with former champion Magnus Carlsen would be the most difficult test in chess.
"Of course, playing against Magnus in the World Championship would be amazing; it would be the most difficult test of chess. It is Magnus who decides, but I would like to challenge myself in a duel with the best player in the world," said Gukesh Dommaraju.
Reflecting on his match against Dean Leeren, whom he defeated to become the champion, Dommaraju noted: "Liren is a real source of inspiration for me. I learned from Ding that he is an incredible fighter; true champions fight to the end."