Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան պարտավորեցրել է ՊՍԺ-ին Մբապեին վճարել 55 մլն եվրո
Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան մերժել է «Պարի Սեն Ժերմենի» բողոքարկումը թիմի նախկին ֆուտբոլիստ Կիլիան Մբապեին չվճարված աշխատավարձի և բոնուսների գործով որոշման դեմ: Այս մասին հայտնում է «Ֆրանս Պրես» գործակալությունը։
Ավելի վաղ թերթը հայտնել էր, որ Ֆրանսիայի պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլային լիգան պարտավորեցրել է ՊՍԺ-ին 55 մլն եվրո վճարել ֆուտբոլիստին: Ակումբը բողոքարկել էր այդ որոշումը:
Մբապեն դիմել է ԼՖՊ-ին և եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությանը (ՈՒԵՖԱ) ՊՍԺ-ի հետ հին պայմանագրով իրեն 55 մլն եվրո չվճարելու գործով: Ինչպես հաղորդում Է «Լը Մոնդ»-ը, եթե ՊՍԺ-ն մեղավոր ճանաչվի, ԼՖՊ-ն լիազորություն ունի արգելելու ակումբի տրանսֆերները և նրան զրկելու ՈՒԵՖԱ-ի արտոնագրից, ինչը կհանգեցնի Չեմպիոնների լիգայից դուրս մնալուն:
Մբապեն ՊՍԺ-ում հանդես է եկել 2018-2024 թվականներին: Հունիսի 3-ին 25-ամյա հարձակվողն ազատ գործակալի կարգավիճակով պայմանագիր է կնքել իսպանական «Ռեալի» հետ:

Федерация футбола Франции отклонила апелляцию «Пари Сен-Жермен» на решение по делу о невыплате зарплаты и бонусов бывшему игроку команды, сообщает «Франс Пресс».
Ранее издание сообщало, что французская профессиональная футбольная лига обязала «ПСЖ» выплатить игроку 55 миллионов евро. Клуб обжаловал это решение.
Мбаппе обратился в ПФЛ и Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) по поводу невыплаты ему 55 миллионов евро по старому контракту с «ПСЖ». Как сообщает «Ле Монд», ПФЛ имеет право дисквалифицировать клуб. трансферы и лишить его лицензии УЕФА, что приведет к исключению из Лиги чемпионов.
Мбаппе выступал за «ПСЖ» с 2018 по 2024 год. 3 июня 25-летний нападающий подписал контракт с испанским «Реалом» в качестве свободного агента.