Իտալական ակումբը մեկ օրվա ընթացքում հեռացրել է երկու գլխավոր մարզչի
Իտալական «Պյաչենցա» ֆուտբոլային ակումբը մեկ օրում աշխատանքից ազատել է երկու մարզիչների։ Թիմի ղեկավարությունը մեկ օր առաջ հայտարարել էր, որ մարզական տնօրեն Ալեսիո Սեստուն և գլխավոր մարզիչ Կարմինե Պարլատոն լքում են իրենց պաշտոնները։ Վերջինիս փոխարինել էր Սիմոնե Բենտիվոլիոն, ով իր նոր պաշտոնում մեկ օրից ավելի չէր դիմացել։
«Մենք երկկողմանի համաձայնությամբ խզել ենք պայմանագիրը Սիմոնե Բենտիվոլիոյի հետ։ Այսուհետ թիմը կգլխավորի Ստեֆանո Ռոսինին»,- ասվում է ակումբի հայտարարության մեջ:
Մասնագետի հետ պայմանագիրը խզելու պատճառ է դարձել երկրպագուների դժգոհությունը, որոնք հայտարարել են, որ կբոյկոտեն հանդիպումները, եթե Բենտիվոլիոն շարունակի զբաղեցնել այս պաշտոնը։ Երկրպագուները մասնագետին հիշեցրել են 2011 թվականին ֆիքսված հանդիպումների հետ կապված սկանդալը։ Իտալացի մարզիչն ընդունել էր իր մեղքը և որակազրկվել 13 ամսով։ Ակումբի ղեկավարությունը նույն օրը պաշտոնանկ է արել նշանակված մարզչին։

The Italian club fired two head coaches in one day
The Italian "Piacenza" football club fired two coaches in one day. Management announced a day ago that sports director Alessio Sestu and head coach Carmine Parlato are leaving their positions. The latter was replaced by Simone Bentivolio, who lasted only a day in his new position.
"We terminated the contract with Simone Bentivolio by mutual consent. From now on, Stefano Rossini will head the team," the club's statement reads.
The reason for terminating the contract with the specialist was the fans' discontent, who announced that they would boycott the matches if Bentivolio continued to occupy this position. The fans reminded the specialist of the scandal related to fixed matches in 2011. The Italian coach admitted his guilt and was suspended for 13 months. The club's management dismissed the appointed coach on the same day.
After the 12th round of Serie D of the Italian Championship, "Piacenza" is in 11th place with 14 points.