Հայաստանի ուժեղագույն մարզիկներին դուրս են հանել մրցաշարից
«Վերջին ամիսների ընթացքում մենք անդադար աշխատել ենք՝ պատրաստվելով մեր երկրում անցկացվող Բանակային աշխարհի առաջնությանը։ Մեր թիմը մեծ ջանքեր է ներդրել՝ հասնելու լավագույն մարզավիճակին: Մենք խստորեն հետևել ենք դիետային, հաղթահարել ֆիզիկական ու հոգեբանական բարդություններ՝ մեր երկրի պատիվը բարձր պահելու նպատակով:
Սակայն օրեր առաջ մեզ տեղեկացրին, որ չենք կարող մասնակցել առաջնությանը մեր ուժեղագույն կազմով: Ավելի ցավալի է, որ մեր առաջատար ըմբիշներին՝ այն մարզիկներին, ովքեր մեծ հնարավորություն ունեին չեմպիոն դառնալու, պարզապես դուրս են հանել մրցաշարի կազմից: Մեզ ոչ մի հստակ պատճառաբանություն չեն ներկայացրել, թե ինչու ենք նման որոշման առջև կանգնել:
Այս իրավիճակը մեզ համար չափազանց դժվար է՝ հոգեբանորեն և ֆիզիկապես: Այն աշխատանքը, որ կատարել ենք, այն զոհողությունները, որ կատարել ենք, մնում են անարդյունք: Սիրելի լրագրողներ, մենք չենք կարող պատասխանել ձեր իսկ տրված հարցերին, քանի-որ ինքներս չգիտենք պատճառը։ Հստակ պատասխան իմանալու համար կապ հաստատեք ՊՆ մամուլի խոսնակի հետ և ձեր հարցերը հղեք նրանց: Մենք հստակ տեղեկատվություն չունենք պատճառների հետ կապված»,- գրել է նա։
Նոյեմբերի 20-22-ը Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կանցկացվի զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 37-րդ առաջնությունը։

The strongest athletes of Armenia were kicked out of the tournament
"During the last months, we have been working non-stop, preparing for the Army World Championship held in our country. Our team has put in much effort to get in top shape. We have strictly followed the diet and overcome physical and psychological difficulties to keep our country's honor high.
However, a few days ago, we were informed that we could not participate in the championship with our strongest team. It's even more unfortunate that our top wrestlers, athletes who had a great chance to become champions, were kicked out of the tournament. We have yet to be given any clear reasons why we are faced with such a decision.
This situation is tough for us, psychologically and physically. The work we have done and the sacrifices we have made remain in vain. Dear journalists, we cannot answer your questions because we do not know why. To get a clear answer, contact the Ministry of Defense spokesperson and ask them your questions. We do not have clear information about the reasons," he wrote.
On November 20-22, the 37th World Military Wrestling Championship will be held at the K. Demirchyan Sports Concert Complex in Yerevan.