ՀՖՖ փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանը Fast Sports-ի «Մենք ենք մեր ֆուտբոլը» հաղորդմանը տված հարցազրույցում խոսել է հավաքականի նոր գլխավոր մարզչի շուրջ բանակցությունների մասին։
«Ամենօրյա բանակցություններ են ընթանում նոր գլխավոր մարզիչի նշանակման համար: Բանակցությունները շատ ծանր են ընթանում, քանի որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ֆինանսական առումով երբեք մոտ չի եղել այն թվերին, որոնք հրապարակվում են:
Ես և ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը Միշել Տեր-Զաքարյանի հետ հանդիպել ենք, նա մեծ ֆինանսական պահանջներ ունի: Մարգար Աղաջանյանի տարբերակն էլ ենք քննարկել: Նրա հետ ևս հանդիպումներ ունեցել ենք:
Հստակ է` նոր մարզիչը չի կլինի արտասահմանից: Կապառոսն ու Պետրակովը ցույց տվեցին, որ շատ գործոններով արտասահմանից եկած մասնագետներն առավելություն ունեն: Այս տարիների ընթացքում հասկացանք, որ տարիքը ևս կարևոր է, որպեսզի նոր գլխավոր մարզիչն ավելի երիտասարդ լինի: Երիտասարդ մասնագետներն ավելի շատ են ձգտում նվաճումների հասնել:
Դիտարկում ենք երկու տարբերակ` մարզիչ, որը հավաքականը կգլխավորի առաջիկա երկու խաղերից սկսած և մարզիչ, որն աշխատանքը կսկսի հաջորդ տարվանից:
Թեկնածուների թվում շատ մասնագետներ կան, այս թվում` Ռաուլը: «Նոայի» գլխավոր մարզիչ Ռուի Մոտայի հետ բանակցելու վերաբերյալ լուրերը կեղծ են»,- ասել է ՀՖՖ փոխնախագահը:

There are many specialists among the candidates, including Raul. Vice President of FFA
FFA Vice President Armen Nikoghosyan discussed the negotiations for the new head coach of the national team in an interview with the Fast Sports program "We Are Our Football."
"Daily negotiations are underway for the appointment of a new head coach. The talks are tricky because the Football Federation of Armenia has never been close to publishing the published financial figures.
The federation's president, Armen Melikbekyan, met with Michel Ter-Zakaryan, who has enormous financial demands. We also discussed Margar Aghajanyan's version and met with him.
The new coach will undoubtedly be from somewhere else. Kaparos and Petrakov showed that specialists from abroad have many advantages. We realized that age is also essential during these years, so the new head coach should be younger. Young professionals strive to achieve more.
We are considering two options: a coach who will lead the team starting from the next two games and a coach who will start work from next year.
The candidates include many specialists, including Raul. The FFA vice president said, "The rumors about negotiations with Noah's head coach, Rui Mota, are false. "