«Մենք ունենք 13 հասանելի խաղացող». Գվարդիոլան դժգոհել է
Անգլիայի լիգայի գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակչում «Տոտտենհեմը» երեկ տանը 2:1 հաշվով հաղթեց «քաղաքայիններին»:
«Մանչեսթեր Սիթիի» կազմում երկրորդ խաղակեսում վնասվածք է ստացել կիսապաշտպան Սավիո Մորեյրան, բրազիլացուն խաղադաշտից հեռացրել են պատգարակով. նրա փոխարեն խաղադաշտ է դուրս եկել 19-ամյա Ջեյքոբ Ռայթը: Բացի այդ, մեկնարկային կազմում հայտավորված պաշտպան Մանուել Ականջին չի մասնակցել հանդիպմանը, նրա փոխարեն խաղադաշտ է դուրս եկել Ռուբեն Դիաշը:
«Մենք իրական խնդիրներ ունենք, քանի որ տղաների հետ կապված հարցեր կան․ տեսնենք, թե ինչպես են նրանք վերականգնվելու։
Այո, մենք իսկապես մեծ դժվարություններ ունենք, քանի որ այստեղ ինը տարվա ընթացքում ես երբեք չեմ ունեցել այս իրավիճակը՝ բազմաթիվ վնասվածքներ: Այս իրավիճակում խաղացողները նույնիսկ ավելի շատ են դուրս գալիս առաջին պլան, քան երբևէ:
Այս շաբաթ մենք վերականգնման քիչ ժամանակ ունենք: Մենք ունենք 13 հասանելի մեկնարկային խաղացող:
Միգուցե ինչ-որ պահի նորից բոլորս միասին լինենք: Թիմի տղաները օրը 24 ժամ պայքարում են մեզ միանալու համար։ Ես դա չեմ մոռանա», - ասել է Գվարդիոլան։
Կատալոնացին նաև կատակել է. «Հինգշաբթի օրը մարզմանը կլինեն Հոլանդը և երկու դարպասապահ։ Մենք ուրիշ ոչ մեկը չունենք»։

"We have 13 players available," Guardiola complained
In the 1/8 finals of the English League Cup, "Tottenham" beat "City" yesterday at home with a score of 2:1.
Midfielder Savio Moreira was injured in the second half of "Manchester City," and the Brazilian was removed from the field on a stretcher. 19-year-old Jacob Wright entered the field in his place. In addition, the defender Manuel Akanji, who was announced in the starting line-up, did not participate in the match. Instead, Ruben Dias entered the field.
"We have real problems because the boys have issues. Let's see how they recover.
Yes, we are struggling because I have never had this situation in nine years here, and there have been many injuries. In this situation, the players come to the fore more than ever.
We have little recovery time this week. We have 13 starters available.
Maybe we will all be together again at some point. The guys on the team are fighting 24 hours a day to join us. I will not forget it," said Guardiola.
The Catalan also joked. "Haaland and two goalkeepers will be at the training on Thursday. We don't have any other."