ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ Fastex Պրեմիեր լիգայի 2024/25 մրցաշրջանի հոկտեմբերի 28-ին կայացած 13-րդ մրցափուլի «Արարատ-Արմենիա»-«Նոա» խաղի ընթացքում և դրանից հետո «Արարատ-Արմենիա» և «Նոա» ֆուտբոլային ակումբների ֆուտբոլային սուբյեկտների կողմից իրականացվել են ենթադրյալ կարգապահական խախտումներ:
Այս կապակցությամբ ՀՖՖ Կարգապահական և էթիկայի կոմիտեն հոկտեմբերի 29-ին կայացած նիստում հարուցել է կարգապահական վարույթներ:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 13-րդ տուրի «Արարատ-Արմենիա» - «Նոա» (0-1) հանդիպման վերջնամասում կողմերի միջև վիճաբանություն էր տեղի ունեցել և հանդիպումից հետո «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Ռուի Մոտան հետխաղյա մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշել էր, որ մրցակցի երկրորդ մարզիչն իրեն հարվածել է։
Հատկանշական է, որ ակումբները փոխադարձ հայտարարություններ են տարածել՝ հույս հայտնելով, որ միջադեպը կհարթվի և ֆուտբոլում կտիրի հարգանքի և համերաշխության մթնոլորտ։

Incident in Armenian football, disciplinary proceedings have been initiated
FFA informs that during and after the Ararat-Armenia-Noa match of the 13th round of the Fastex Premier League 2024/25 season held on October 28, the football entities of the "Ararat-Armenia" and "Noa" football clubs alleged disciplinary violations were carried out by
In this regard, the FFA Disciplinary and Ethics Committee initiated disciplinary proceedings at the session held on October 29.
It should be noted that at the end of the match "Ararat-Armenia" - "Noa" (0-1) of the 13th round of the Armenian Premier League, there was an argument between the parties. After the match, the head coach of "Noa" Rui Motta, stated during the post-match press conference that the rival's second coach hit him.
Notably, the clubs have issued mutual statements, expressing hope that the incident will be resolved and an atmosphere of respect and solidarity will prevail in football.