«Ավելի շատ գումարի փոխարեն, ավելի շատ հանդիպումներ սկսինք անցկացնել». Լապորտա
«Կարծում էի, որ մենք ավելի շատ գումար կստանանք, բայց թվում է, որ մենք միայն ավելի շատ հանդիպումներ կանցկացնենք։ Սա հեղինակավոր մրցաշար է, բայց ես մի փոքր այլ բան էի սպասում։ Այն, որ պատասխան հանդիպումներ չկան [խմբային փուլում], մի փոքր շփոթեցնող է։
Սուպերլիգան ավելի կենդանի է, քան երբևէ: Ամեն ինչ պատրաստ է: Բայց պետք է ամեն ինչ համաձայնեցնել ֆուտբոլային կազմակերպությունների հետ։ «Բարսելոնան» պետք է կապող օղակ դառնա նման կազմակերպությունների և Սուպերլիգայի միջև։ Սուպերլիգայի գոյության նպատակն այն է, որ ակումբները դրանից շահեն։
Ձևաչափը չափազանց գրավիչ կլինի, բայց նախ պետք է, որ բոլոր կողմերը պայմանավորվեն։
Ի դեպ, ՈւԵՖԱ-ի նախագահըԱլեքսանդր Չեֆերինը Հանս Ֆլիկի երկրպագուն է։ Նա շնորհավորել է ինձ այդ նշանակման կապակցությամբ։ Նրանք ծանոթ են անձամբ», - ասել է «Բարսելոնայի» նախագահը ակումբային ալիքին տված հարցազրույցում։

"Instead of more money, we started holding more meetings." Laporta
"I thought we'd get more money, but we'll have more matches. This is a prestigious tournament, but I expected something a little different. The fact that there are no second legs [in the group stage] could be more precise.
The Super League is more alive than ever. Everything is ready, but everything must be coordinated with the football organizations. "Barcelona" should become a link between such organizations and the Super League. The purpose of the Super League's existence is for the clubs to benefit from it.
The format will be beautiful, but all parties must first agree.
By the way, UEFA president Alexander Ceferin is a fan of Hans Flick. He congratulated me on the appointment. They know each other personally," the president of "Barcelona" said in an interview with the club's channel.