Մեսսին ստացել է ամենատիտղոսակիր ֆուտբոլիստի մրցանակը
«Ինտեր Մայամիի» և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսին ստացել է պատմության ամենատիտղոսակիր ֆուտբոլիստի մրցանակը:
Հոկտեմբերի 17-ին իսպանական Marca-ն մրցանակ է շնորհել՝ նշելով նրա ձեռքբերումները ֆուտբոլային դաշտում: Արարողությունը տեղի է ունեցել «Ինտեր Մայամի» Ֆորտ Լոդերդեյլի մարզադաշտում: Մեսսին մրցանակը ստացել է Marca-ի տնօրեն Խուան Իգնասիո Գալյարդոյի և ամերիկյան ակումբի համասեփականատեր Խորխե Մասայի ձեռքից:
Հիշեցնենք, որ Մեսսին «Ինտեր Մայամի» է տեղափոխվել 2023 թվականի ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ: Այս մրցաշրջանում արգենտինացին մասնակցել է ամերիկյան ակումբի 18 հանդիպման, որոնցում իր ակտիվում գրանցել է 17 գոլ և 10 գոլային փոխանցում: Մեսսիի գործող աշխատանքային պայմանագիրը «Ինտեր Մայամիի» հետ նախատեսված է մինչև 2025 թվականի դեկտեմբեր: Ընդհանուր առմամբ, հարձակվողի հաշվին կա 46 թիմային պարգև, ինչպես նաև 56 անհատական մրցանակ:

Lionel Messi, the striker of "Inter Miami" and the Argentine national team, received the award for the most-titled football player in history.
On October 17, Spanish newspaper Marca presented him with an award celebrating his achievements on the football field. The ceremony occurred at the Fort Lauderdale stadium of "Inter Miami." Messi received the award from Marca director Juan Ignacio Gallardo and American club co-owner Jorge Massa.
It should be noted that Messi moved to "Inter Miami" during the summer transfer window of 2023. This season, the Argentine played 18 matches for the American club, scoring 17 goals and 10 assists. Messi's current contract with Inter Miami runs until December 2025. In total, the striker has 46 team awards and 56 individual awards.