Նոր սկանդալ Մբապեի շուրջ. ֆուտբոլիստը անուղղակի մեղադրում է ՊՍԺ-ի ղեկավարությանը
Ստոկհոլմի հյուրանոցներից մեկում, որտեղ ապրում էր Կիլիան Մբապեն, բռնաբարության հետաքննություն է սկսվել։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել Ստոկհոլմի կենտրոնում գտնվող հյուրանոցում բռնաբարության վերաբերյալ բողոքի առնչությամբ ոստիկանական հետաքննություն սկսելու մասին, որտեղ «Ռեալի» հարձակվողն ու նրա ընկերները գիշերել են Շվեդիա կատարած ուղևորության ժամանակ:
Հոկտեմբերի 10-ին՝ Ազգերի լիգայում Ֆրանսիա-Իսրայել խաղի օրը, ընկերները այցելել են ռեստորան և գիշերային ակումբ. տուժածի հայտարարության համաձայն՝ հյուրանոցում դեպքը տեղի է ունեցել նույն օրը:
Մբապեն այդ տեղեկությունը կեղծ է որակել՝ նշելով, որ լուրը հայտնվել է ՊՍԺ-ի բողոքարկման լսումից մեկ օր առաջ՝ իրեն 55 միլիոն եվրո աշխատավարձի պարտքը վճարելու վերաբերյալ: Փարիզյան ակումբում Մբապեի արտահայտությունները «խայտառակություն» են անվանել։
Այսօր Շվեդիայի դատախազությունը հրապարակել է մամուլի հաղորդագրություն բռնաբարության վերաբերյալ բողոքից հետո նախաքննություն սկսելու մասին:
«Ստոկհոլմում ենթադրյալ բռնաբարության մասին ԶԼՄ-ների հաղորդումներից հետո դատախազությունը կարող է հաստատել, որ բռնաբարության մասին բողոք է ստացվել ոստիկանություն: Հաղորդագրության համաձայն՝ միջադեպը տեղի է ունեցել 2024 թվականի հոկտեմբերի 10-ին՝ ստոկհոլմյան հյուրանոցում։
Նախաքննությունը վարում է ավագ դատախազ Մարինա Չիրակովան։ Դատախազը անհասանելի է ԶԼՄ-ների համար և այս պահին չի կարող լրացուցիչ տեղեկություններ տրամադրել: Երբ լրացուցիչ տեղեկություններ հայտնվեն, կհրապարակվի նոր մամլո հաղորդագրություն», - ասված Է Շվեդիայի դատախազության հաղորդագրության մեջ:
Մամուլի հաղորդագրության մեջ չի նշվել Մբապեի անունը: Ավելի վաղ շվեդական երկու թերթեր՝ Expressen-ը և Aftonbladet-ը, հայտնել էին, որ հետաքննությունը վերաբերում է Կիլիանին:

A new scandal surrounding Mbappe, the player indirectly blames the management of PSG
Earlier, it was announced that a police investigation had been launched into a rape complaint at a hotel in the center of Stockholm where the Real Madrid forward and his friends stayed overnight during a trip to Sweden.
On October 10, the day of the France-Israel match in the League of Nations, the friends visited a restaurant and a nightclub. According to the victim's statement, the incident occurred at the hotel on the same day.
Mbappe dismissed the report as false, noting that the news came a day before PSG's appeal hearing to pay him €55 million in salary arrears. In the Paris club, Mbappe's remarks were called "disgraceful".
Today, the Swedish Prosecutor's Office issued a press release announcing the opening of an investigation following a rape complaint.
"Following media reports of alleged rape in Stockholm, the Prosecutor's Office can confirm that a complaint of rape has been made to the police. According to the report, the incident occurred on October 10, 2024, in a hotel in Stockholm.
Senior prosecutor Marina Chirakova conducts the preliminary investigation. The prosecutor is unavailable to the media and cannot provide additional information. When additional information appears, a new press release will be published," said the Swedish Prosecutor's Office statement.
The press release did not mention Mbappe by name. Two Swedish newspapers, Expressen and Aftonbladet, reported that the investigation involved Kilian.