Նադալն ավարտում է կարիերան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Իսպանացի թենիսիստ Ռաֆաել Նադալը հայտարարել է պրոֆեսիոնալ կարիերան ավարտելու մասին։ Իսպանացին 22 տիտղոս է նվաճել Մեծ սաղավարտի մենախաղի մրցաշարերում։ Որոշումը կկայացվի Դևիսի գավաթի եզրափակչից հետո։
«Դժվար տարիներ էին, հատկապես՝ վերջին երկուսը։ Չեմ կարծում, որ առանց սահմանափակումների խաղալու հնարավորություն եմ ունեցել։
Ակնհայտ է, որ սա դժվար որոշում էր, որն ընդունելու համար ինձնից որոշ ժամանակ պահանջվեց։ Բայց այս կյանքում ամեն ինչ ունի սկիզբ և ավարտ: Կարծում եմ՝ հիմա ճիշտ ժամանակն է վերջ դնելու այն կարիերային, որը երկար էր և շատ ավելի հաջող, քան ես երբևէ կարող էի պատկերացնել: Ես կարծում եմ, որ սա լավ ժամանակ է:
Շատ ուրախ եմ, որ իմ վերջին մրցաշարը կլինի Դևիսի գավաթի եզրափակիչը, որտեղ ես կներկայացնեմ իմ երկիրը։ Կարծում եմ, որ ես անցել եմ ամբողջ շրջանը, քանի որ, որպես պրոֆեսիոնալ թենիսիստ, իմ առաջին մեծ ուրախություններից մեկը 2004 թվականին Սևիլիայում կայացած Դևիսի գավաթի եզրափակիչն էր»,- ասել է 38-ամյա թենիսիստը, որը ռեկորդային 14 տիտղոս է նվաճել Ֆրանսիայի բաց առաջնությունում:

Nadal ends his career (VIDEO)
Spanish tennis player Rafael Nadal has announced the end of his professional career. The Spaniard has won 22 Grand Slam singles titles. The decision will be made after the Davis Cup final.
"They were difficult years, especially the last two. I won't have the chance to play without restrictions.
This was a difficult decision that took me some time. But everything in this life has a beginning and an end. Now is the right time to end a career that has been long and far more successful than I could have ever imagined. This is a good time.
I am thrilled that my last tournament will be the Davis Cup final, where I will represent my country. "I think I've come full circle because one of my first great joys as a professional tennis player was the Davis Cup final in Seville in 2004," said the 38-year-old, who has won a record 14 French Open titles.