«Սա զվարճալի առաջնություն կլինի». Կանավարոն՝ Ա սերիայի մասին
Իտալիայի հավաքականի, «Ինտերի», «Յուվենտուսի» և «Նապոլիի» նախկին ֆուտբոլիստ Ֆաբիո Կանավարոն խոսել է իտալական A սերիայի ընթացիկ մրցաշրջանում չեմպիոնական մրցավազքի մասին:
«Նապոլիի» չեմպիոնությո՞ւնը։ Ժամանակը ցույց կտա։ Նրանք, անշուշտ, ուժեղ թիմ են։ Նույնիսկ անցյալ տարի, երբ նրանք «Ինտերից» հետ էին, ունեին կարևոր արժեքներ, փող էին ծախսում ուժեղ խաղացողների և կարևոր մարզչի վրա: Իհարկե, ամեն ինչ ունեն մինչև վերջ պայքարելու համար։
«Յուվենտուսը» թիմ է, որը շատ է ծախսել, նրանք գաղափարներով մարզիչ ունեն, բայց «Ինտերը» ևս մի քանի առավելություն ունի: Սա զվարճալի առաջնություն կլինի, մենք միայն մրցավազքի սկզբում ենք», - Կանավարոյի խոսքը մեջբերում է Sky Sport Italia-ն։
Իտալիայի առաջնության 7 տուրից հետո մրցաշարային աղյուսակը գլխավորում է «Նապոլին» (16): Երկրորդ տեղում «Ինտերն» է (14)։ Լավագույն եռյակը եզրափակում է «Յուվենտուսը» (13):

"This will be a fun championship." Cannavaro on Serie A
Fabio Cannavaro, former player of the Italian national team, "Inter," "Juventus," and "Napoli" spoke about the championship race in the current season of the Italian Serie A.
The championship of Napoli? Time will tell. They are certainly a strong team. Even last year, when they were behind Inter, they had important values. They spent money on strong players and a critical coach. Of course, they have everything to fight until the end.
Juventus is a team that has spent a lot, and they have a coach with ideas, but Inter has a few more advantages. This will be a fun championship; we are only at the beginning of the race," Cannavaro said, as quoted by Sky Sport Italia.
After 7 rounds of the Italian championship, "Napoli" (16) leads the standings. "Inter" is in second place (14). "Juventus" (13) completes the top three.