«Այս իրադարձությունները արատավորեցին իսպանական ֆուտբոլը». Իսպանիայի սպորտի նախարար
Իսպանիայի սպորտի նախարարը դատապարտել է «Ատլետիկոյի» և «Ռեալի» մադրիդյան դերբիի ժամանակ տեղի ունեցած անկարգությունները:
Լա Լիգայի 8-րդ տուրում թիմերի հանդիպումը (1:1) դադարեցվել է 2-րդ խաղակեսում այն բանից հետո, երբ «Ատլետիկոյի» երկրպագուները սկսել են առարկաներ նետել Տիբո Կուրտուայի վրա: Դադարը տևել է ավելի քան 15 րոպե։
«Երբ հայտնի դառնան մանրամասները, որոնք մեզ կտրամադրեն անվտանգության մարմինները, կտրվի վճռական պատասխան։
Այս իրադարձությունները արատավորեցին իսպանական ֆուտբոլի և մեր երկրպագուների հիանալի կերպարը։ Դրանք լիովին հակասում են սպորտային արժեքներին։
Ակումբները և ֆեդերացիան պետք է միջոցներ ձեռնարկեն, որպեսզի նման բան այլևս չկրկնվի», – ասել Է Իսպանիայի սպորտի նախարար Պիլար Ալեգրիան:

"These events discredited Spanish football." Minister of Sports of Spain
The Minister of Sports of Spain condemned the riots during the Madrid derby between "Atletico" and "Real."
The match (1:1) in the 8th round of La Liga was stopped in the second half after Atletico fans started throwing objects at Thibaut Courtois. The pause lasted more than 15 minutes.
"When the details that will be provided to us by the security bodies become known, a decisive answer will be given.
These events tarnished the excellent image of Spanish football and our fans. They contradict sports values entirely.
" The clubs and the federation should take measures to prevent something like this from happening again," said Pilar Alegría, the Spanish Minister of Sports.