Տեն Հագի պաշտոնանկությունը «ժամանակի հարց է»
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ղեկավարությունն ակտիվորեն փնտրում է նոր մարզչի, որը կարող է փոխարինել հոլանդացի մասնագետ Էրիկ տեն Հագին, որը 2022 թվականից գլխավորում է «կարմիր սատանաներին»: Այս մասին հայտնում է TEAMtalk-ը։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ տեն Հագի պաշտոնանկությունը «ժամանակի հարց է»։ Այս պահին «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ղեկավարներն իրենց առջև խնդիր են դրել գտնել առաջնակարգ մարզչի, որը կփոխարինի 54-ամյա մասնագետին: Ընդգծվում է, որ մանկունիանցիների ղեկավարությունը ցանկանում էր հեռացնել տեն Հագին դեռ անցած ամռանը, սակայն չի հաջողվել հոլանդացուն գտնել հարմար փոխարինող:
Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի ընթացիկ մրցաշրջանի 5 տուրերից հետո մանկունիացիները վաստակել են 7 միավոր և այս պահին զբաղեցնում են 11-րդ հորիզոնականը: Վերջին անգամ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» ԱՊԼ-ում հաղթել է 2013 թվականին:

Ten Hag's dismissal is "a matter of time"
TEAMtalk reported that"Manchester United" management is actively seeking a new coach to replace Dutch specialist Erik ten Hag, who has been leading the "red devils" since 2022.
According to the source, Ten Hag's dismissal is "a matter of time." At the moment, Manchester United's leaders have tasked themselves with finding a top coach to replace the 54-year-old specialist. It is emphasized that the Mancunians' management wanted to remove Ten Hag last summer, but finding a suitable replacement for the Dutchman was impossible.
After 5 rounds of the current English Premier League season, the Mancunians have earned 7 points and occupy the 11th position. The last time Manchester United won the Premier League was in 2013.