Անչելոտին կարող է մնալ «Ռեալում» նաև 2026թ. հետո
As-ի տեղեկություններով՝ այս պահին 65-ամյա մասնագետն իր համար մարզչական կարիերայի ավարտի ժամկետ չի սահմանել։ Նա չի բացառում, որ կարող է երկարաձգել պայմանագիրը «Ռեալի» հետ և գլխավոր մարզչի պաշտոնում մնալ նաև երկու տարի անց:
Իտալացու գործող պայմանագիրն ակումբի հետ երկարաձգվել էր մոտ մեկ տարի առաջ՝ չհիմնվելով մրցաշրջանի ավարտին գրանցած արդյունքների վրա: Նշվում է, որ Մադրիդի «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը հիացած է մարզչով և կարծում է, որ ինքն ու իր շտաբը անթերի ղեկավարում են թիմն ինչպես մարտավարական, այնպես էլ անձնական առումով:
Անչելոտին նույնպես վայելում է ակումբի անձնակազմի աջակցությունը, ինչի պատճառով մոտ ապագայում «Ռեալը» չի պատրաստվում փոխել մարզչին:

Ancelotti can stay in "Real" also after 2026
According to AS, the 65-year-old specialist has not set an end date for his coaching career yet. He does not rule out extending the contract with "Real" and remaining as head coach after two years.
The Italian's current contract with the club was extended almost a year ago, not based on the results recorded at the end of the season. Real Madrid president Florentino Perez admires the coach and believes that he and his staff lead the team flawlessly, tactically, and personally.
Ancelotti also enjoys the support of the club's staff, which is why Real Madrid is not looking to change the coach soon.