Վարանն ավարտում է կարիերան
31-ամյա պաշտպանը որոշում է կայացրել ավարտել պրոֆեսիոնալ կարիերան։ Հաղորդվում է, որ դա կարող է կապված լինել մի շարք վնասվածքների հետ, որոնք ֆրանսիացին ստացել է վերջին շրջանում:
Ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում «Լանսի», «Ռեալի» և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին ֆուտբոլիստը ազատ գործակալի կարգավիճակով տեղափոխվեց «Կոմո»: Նա իր նոր թիմի կազմում նորամուտը նշեց «Սամպդորիայի» դեմ Իտալիայի գավաթի խաղում (1:1, 3:4՝ 11 մետրանոցներով), սակայն ազդրի վնասվածքի պատճառով փոխարինվեց հանդիպման 23-րդ րոպեին:
«Ռեալի» կազմում Վարանը 3 անգամ հաղթել է Իսպանիայի առաջնությունում, երկրի Սուպերգավաթում և Եվրոպայի Սուպերգավաթում, 4 անգամ դարձել է Չեմպիոնների լիգայի և աշխարհի ակումբային առաջնության հաղթող, ինչպես նաև մեկ անգամ դարձել է Իսպանիայի գավաթակիր: «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հետ Ռաֆայելը նվաճեց Անգլիայի գավաթը և լիգայի գավաթը:
Որպես Ֆրանսիայի հավաքականի խաղացող՝ պաշտպանը հաղթել է 2018 թվականի աշխարհի առաջնությունում և 2021 թվականի Ազգերի լիգայում:

Raphael Varane retires from football.
The 31-year-old defender decided to end his professional career. It is reported that this could be related to several injuries the Frenchman has recently suffered.
During the summer transfer window, the former player of "Lance," "Real," and "Manchester United" moved to Como as a free agent. He debuted for his new team in the Italian Cup match against "Sampdoria" (1:1, 3:4 with penalties) but was replaced in the 23rd minute of the game due to a hip injury.
As part of Real Madrid, Varan won the Spanish Championship, the country's Super Cup, and the European Super Cup 3 times, the Champions League and the World Club Championship 4 times, and the Spanish Cup once. With Manchester United, Raphael won the FA Cup and the League Cup.