«Մանչեսթեր Սիթին» ԱՊԼ-ից հեռացվելու դեպքում կարող է մյուս գավաթներից ևս դուրս մնալ
2023թ․ փետրվարին ԱՊԼ-ն «Մանչեսթեր Սիթիին» մեղադրել էր 2009-2018թթ․ ֆինանսական կանոնների 115 տարբեր խախտումների մեջ։ Այս գործով լսումները սկսվել են երկուշաբթի. դատավճիռը սպասվում է հաջորդ տարվա գարնանից ոչ շուտ: Եթե «քաղաքաբնակները» մեղավոր ճանաչվեն, պատիժներից մեկը կարող է դառնալ զգալի թվով միավորներից զրկելը, ինչը կհանգեցնի ակումբի՝ ԱՊԼ-ից դուրս մնալուն։
Ինչպես հաղորդում է The Telegraph-ը, Պրեմիեր լիգայից հեռանալը կարող է հանգեցնել նրան, որ «Ման.Սիթին» հեռացվի Անգլիայի գավաթից և Անգլիայի լիգայի գավաթից: Նման հավանականությունը գրանցված է երկու գավաթային մրցաշարերի կանոններում։
The Telegraph-ը հնարավոր է համարում, որ «Մանչեսթեր Սիթիի» հեռացումն ԱՊԼ-ից կարող է ազդել Չեմպիոնների լիգային և աշխարհի ակումբային առաջնությանը «քաղաքայինների» մասնակցության վրա, սակայն թերթը դրա հաստատումը չի գտել:

If "Manchester City" is removed from the Premier League, it may also be excluded from other cups
In February 2023, the Premier League accused Manchester City of 115 violations of the 2009-2018 financial rules. The hearings in this case started on Monday. The verdict is expected no earlier than next spring. If the "city dwellers" are found guilty, one punishment may be the deprivation of a significant number of points, which will lead to the club's exclusion from the Premier League.
As reported by The Telegraph, leaving the Premier League could result in Man City being kicked out of the FA Cup and FA League Cup. The rules of both cup tournaments record such a probability.
The Telegraph considers it possible that the withdrawal of "Manchester City" from the Premier League may affect the participation of the "city" in the Champions League and the World Club Championship. Still, the newspaper did not find confirmation of this.