«Նապոլիի» մարզական տնօրեն Ջովաննի Մանանան Sky Sports-ին հայտնել է, որ ցանկանում են երկարաձգել գործող աշխատանքային պայմանագիրը Վրաստանի հավաքականի հարձակվող Խվիչա Կվարացխելիայի հետ:
Այս պահին 23-ամյա վինգերը ակումբի հետ պայմանագիր ունի մինչև 2027թ․ հունիսի վերջը: Կվարացխելիայի շուկայական արժեքն, ըստ «Տրանսֆերմարկտ» պորտալի, կազմում է 80 մլն եվրո:
«Նա պայմանագիր ունի առաջիկա երեք տարվա համար։ Կան ակումբներ, որոնք հետաքրքրություն են ցուցաբերում Կվարայի նկատմամբ, բայց մենք ցանկանում ենք շարունակել մեր համագործակցությունը։ «Նապոլին» իր գործակալների հետ աշխատում է պայմանագիրը երկարաձգելու ուղղությամբ», - հայտարարել է Մանան:
2024/2025 մրցաշրջանում «Կվարադոնան» մասնակցել է Ա Սերիայի 5 հանդիպման, որոնցում հասցրել է աչքի ընկնել երկու գոլով և երկու գոլային փոխանցմամբ:

"Napoli" wants to extend the contract with Kvaratskhelia
Napoli's sports director, Giovanni Manana, told Sky Sports that the club wants to extend the current employment contract with Khvicha Kvaratskhelia, the forward of the Georgian national team.
The 23-year-old winger's contract with the club expires in June 2027. According to the "Transfermarkt" portal, Kvaratskhelia's market value is 80 million euros.
"He has a contract for the next three years. Some clubs are interested in Kwara, but we want to continue cooperating. "Napoli is working with its agents to renew the contract," Mana said.
In the 2024/2025 season, "Quaradona" participated in 5 Serie A matches, in which they stood out with two goals and two assists.