Կիլիան Մբապեն ՊՍԺ-ից կարող էր տեղափոխվել «Լիվերպուլ»:
2022 թվականի ամռանը, հրաժարվելով ազատ գործակալի կարգավիճակով «Ռեալ» տեղափոխվելուց, Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվողը երկարաձգել է պայմանագիրը «Պարի Սեն Ժերմենի» հետ «2+1» սխեմայով: Սակայն արդեն նույն մրցաշրջանից հետո Կիլիանը ցանկացել է փոխել ակումբը։
Արդեն մի քանի ամիս անց Մբապեն իրեն «դավաճանված» է զգացել փարիզցիների կողմից․ պնդում են իրավիճակին ծանոթ L’Equipe-ի աղբյուրները: Ֆուտբոլիստը հիասթափված էր տրանսֆերային պատուհանի մեկնարկից և կարծում էր, որ ակումբը չի կատարել խոստումը:
Նշվում է, որ ֆրանսիացին «Լիվերպուլի» հետ պայմանավորվել է կարճաժամկետ պայմանագրի շուրջ՝ հետագայում «Մադրիդ» տեղափոխվելու հնարավորությամբ: Խոսքը կարող էր գնալ 200 միլիոն եվրոյի մասին, սակայն ՊՍԺ-ի տնօրեն Անտերու Էնրիկեն ֆուտբոլիստի համար կրկնակի շատ գումար պահանջեց, և տեղափոխությունը չկայացավ:
2024 թվականի ամռանը Մբապեն, այնուամենայնիվ, տեղափոխվեց «Ռեալ» ՊՍԺ-ի հետ պայմանագրի ժամկետը լրանալուց հետո: Նա նոր ակումբի կազմում անցկացրած 5 խաղում դարձել է 3 գոլի հեղինակ:

Kylian Mbappe could move from PSG to Liverpool.
In the summer of 2022, refusing to move to Real Madrid as a free agent, the striker of the French national team extended his contract with Paris Saint-Germain under the "2+1" scheme. However, after the same season, Kilian wanted to change the club.
A few months later, Mbappe felt "betrayed" by the Parisians. L'Equipe sources familiar with the situation claim. The player was disappointed with the start of the transfer window and thought that the club had not kept its promise.
It is noted that the Frenchman has agreed on a short-term contract with Liverpool, with the possibility of moving to Madrid in the future. The deal could have been about 200 million euros, but PSG director Anteru Enrique demanded twice as much money for the player, and the transfer did not take place.
However, in the summer of 2024, Mbappe moved to Real Madrid after his contract with PSG expired. He scored 3 goals in 5 games played for the new club.