ՈւԵՖԱ-ն շեմ է սահմանել եվրագավաթներում արտագնա խաղերի տոմսերի առավելագույն գների վրա
Երկուշաբթի օրը ՈւԵՖԱ-ն հայտարարել է, որ նոր մրցաշրջանից եվրագավաթային մրցաշարերում հյուրերի թիմերի երկրպագուների համար տոմսերի առավելագույն գները կնվազեն:
Չեմպիոնների լիգայի արտագնա հանդիպումների տոմսերը կարժենան ոչ ավելի, քան 60 եվրո, Եվրոպայի լիգայում առավելագույն գինը կկազմի 40 եվրո, կոնֆերենցիաների լիգայում՝ 20 եվրո: 2025/26 մրցաշրջանի չեմպիոնների լիգայում երկրպագուների համար տոմսերի առավելագույն արժեքը կնվազի մինչև 50 եվրո, իսկ Եվրոպա լիգայում՝ մինչև 35 եվրո:
Նշվում է, որ որոշումը կայացվել է եվրոպական ակումբների ասոցիացիայի (ECA) և Եվրոպայի ֆուտբոլասերների ասոցիացիայի (FSE) հետ խորհրդակցություններից հետո․
«Ներդնելով երկրպագուների համար առավել բարենպաստ քաղաքականություն՝ մենք շարունակում ենք ֆուտբոլը որպես ներառական մարզաձև պահպանելու՝ մեր առաքելությունը, որում գնահատվում և ճանաչվում են այն երկրպագուները, որոնք ճանապարհորդում են Եվրոպայում՝ իրենց թիմերի խաղին հետևելու համար», – ասել է ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը:

UEFA has set a cap on the maximum ticket prices for away matches in the European Cups
UEFA announced on Monday that maximum ticket prices for fans of away teams in European Cup competitions will be reduced from the new season.
Tickets for away matches in the Champions League will cost no more than 60 euros; the maximum price in the Europa League will be 40 euros, and 20 euros in the conference league. The maximum ticket price for fans in the 2025/26 Champions League will drop to €50 and in the Europa League to €35.
The decision was made after consultations with the European Club Association (ECA) and the European Football Supporters' Association (FSE).
"By introducing more fan-friendly policies, we continue to uphold football as an inclusive sport, and our mission is to value and recognize the fans who travel across Europe to watch their teams play," said UEFA President Aleksandar Ceferin.