Օսիմհենը տեղափոխվում է Թուրքիա
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ թուրքական ակումբը համաձայնեցրել է «Նապոլիի» հետ հարձակվողի վարձակալությունը և պատրաստ է մինչև մրցաշրջանի ավարտը նրան վճարել 9-10 մլն եվրո աշխատավարձ:
The Athletic-ի տեղեկություններով՝ Օսիմհենը համաձայնություն է տվել տրանսֆերին և մոտ ժամանակներս բուժզննում կանցնի «Գալաթասարայի» համար: Վարձակալությունը կտևի մինչև սեզոնի ավարտը և չի ներառի մարման իրավունք:
Համաձայնագիրը ներառում է նաև հունվարին վարձակալության դադարեցման հնարավորությունը. ինսայդեր Ֆաբրիցիո Ռոմանոյի տվյալներով՝ այդ կետը նախատեսված է թոփ ակումբների կողմից Օսիմհենի նկատմամբ հետաքրքրության դեպքում, և դրա ակտիվացման դեպքում «Գալաթասարայը» դրամական փոխհատուցում կստանա:

Osimhen moves to Turkey
It was reported earlier that the Turkish club has agreed with Napoli on the striker's lease and is ready to pay him a salary of 9-10 million euros until the end of the season.
According to The Athletic, Osimhen has agreed to the transfer and will soon undergo a medical examination for Galatasaray. The lease will run until the end of the season and will not include redemption rights.
The agreement also includes the possibility of terminating the lease in January. According to insider Fabrizio Romano, the clause is set in case of interest from top clubs in Osimhen, and if it is activated, Galatasaray will receive monetary compensation.