«Բարսելոնան» Nike-ի հետ գործարքից հետո կկարողանա թոփ ֆուտբոլիստ գրանցել
Mundo Deportivo-ն գրում է, որ «բլաուգրանան» դեռևս որևէ փաստաթուղթ չի ուղարկել Լա Լիգա, սակայն շփումներ կան նրա ներկայացուցիչների հետ, որպեսզի բացատրի, թե ինչպես են ընթանում բանակցությունները և զգուշացնի, որ կողմերը կարող են համաձայնության գալ մինչև տրանսֆերային պատուհանի փակումը:
Նշվում է, որ Nike-ից կատալոնացիները պետք է 115 մլն եվրո ստանան պայմանագրի ստորագրման համար, ինչպես նաև նրանց 10 տարի շարունակ կփոխանցվի 90 մլն եվրո՝ գումարած բոնուսները: Այդ դեպքում «Բարսելոնայի» գործունեությունը կհամապատասխանի լիգայի բոլոր ֆինանսական պահանջներին, իսկ ակումբը կկարողանա իրեն թույլ տալ թոփ ֆուտբոլիստ գրանցել:
Ընդ որում, Jijantes-ը հայտնում է, որ գործարքին վերաբերող փաստաթղթերի մի մասն, այնուամենայնիվ, ուղարկվել Է Լա լիգային՝ հաստատման գործընթաց սկսելու նպատակով:

"Barcelona" will be able to register a top player after the deal with Nike
Mundo Deportivo writes that the Blaugrana have yet to send documents to La Liga. However, they contact their representatives to explain how negotiations are progressing and warn them that the parties can reach an agreement before the transfer window closes.
It is noted that the Catalans should receive 115 million euros from Nike for signing the contract, and 90 million euros plus bonuses will be transferred to them for ten years. In that case, Barcelona's activity will meet all the league's financial requirements, and the club will be able to afford to register a top player.
In addition, Jijantes reports that part of the documents related to the deal have been sent to La Liga to start the approval process.