Խավի Ալոնսոն «Բայերին» չեմպիոնության հավակնորդ չի համարում։
Իսպանացի մասնագետը պատասխանել է այն հարցին, թե, ըստ փորձագետների, Լևերկուզենի ակումբը ֆավորիտ է այս մրցաշրջանում տիտղոսի համար:
«Ինձ համար նշանակություն չունի այն, ինչ ասում են փորձագետները։ Մենք ֆավորիտներ չենք․ ֆավորիտը դեռ «Բավարիան» է։
Մենք ցանկանում ենք լավ խաղալ և լավ սկսել մրցաշրջանը։ Մեր խնդիրը լավ տրամադրությունն է, լավ գաղափարներն ու լավ մտածողությունը: Տեսնենք, թե դա ուր կտանի։
Մեր նպատակն է մնալ առաջին քառյակում․ դա իրատեսական է։ Մենք լավ կազմ ունենք և պետք է խաղից խաղ առաջ շարժվենք», - ասել է «Բայերի» գլխավոր մարզիչ Խավի Ալոնսոն:
Նախորդ մրցաշրջանում «Բայերը» պատմության մեջ առաջին անգամ դարձավ Գերմանիայի չեմպիոն՝ «Շտուտգարտից» առաջ անցնելով 17, «Բավարիայից»՝ 18 միավորով:

We are not favorites; the favorite is still "Bavaria." Alonso
The Spanish specialist answered that, according to experts, the Leverkusen club is the favorite for the title this season.
"I don't care what the experts say. We are not favorites. "Bavaria" is still the favorite.
We want to play well and start the season well. Our problem is good mood, good ideas, and good thinking. Let's see where it leads.
Our goal is to stay in the first four. It is realistic. We have a good squad, and we must move from game to game," said Bayer's head coach, Xabi Alonso.
Last season, "Bayer" became the champion of Germany for the first time in history, surpassing "Stuttgart" by 17 points and "Bavaria" by 18 points.