Կարագերը գնահատել է Վարդիին
«Լիվերպուլի» նախկին պաշտպան Ջեյմի Կարագերը, որն այժմ ֆուտբոլային փորձագետ է, Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 1-ին տուրի «Տոտենհեմի» հետ խաղից հետո «Լեսթերի» հարձակվող Ջեյմի Վարդիին անվանել է ակումբի պատմության լավագույն ֆուտբոլիստ։
Հանդիպումն ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 1:1 հաշվով, իսկ Վարդին խփել է միակ գոլը «Լեսթերի» կազմում:
«Տոտենհեմի» խաղը․ նրանք շատ էին վերահսկում գնդակը, բայց միշտ կա զգացողություն, որ նրանք կարող են ձախողել և գնդակ բաց թողնել», - Կարագերի խոսքը մեջբերում է BBC-ն։
Նշենք, որ այս հանդիպումն առաջինն էր «աղվեսների» համար անգլիական ֆուտբոլի էլիտա վերադառնալուց հետո: Նախորդ մրցաշրջանն ակումբն անցկացրել է Չեմպիոնշիփում։

Carragher appreciated Vardy
Former Liverpool defender James Carragher, now a football expert, called Leicester striker Jamie Vardy the best player in the club's history after the match against Tottenham in the first round of the English Premier League.
The match ended in a 1:1 draw, and Vardy scored the only goal for "Leicester."
The BBC quoted Carragher as saying, "Tottenham game. They controlled the ball a lot, but there is always a feeling that they can fail and concede it."
It should be noted that this match was the first for the "Foxes" after they returned to the elite of English football. The club spent the previous season in the Championship.