«Այաքսն» ու «Պանատինաիկոսը» 11-մետրանոցների ռեկորդային շարք են իրականացրել՝ իրականացնելով 34 հարված:
Եվրոպա լիգայի որակավորման երրորդ փուլի պատասխան խաղում «Այաքսը» հյուրընկալել է հունական «Պանատինաիկոսին»: Նիդերլանդական ակումբն առաջին խաղում հաղթել է 1:0 հաշվով:
Պատասխան խաղում հունական թիմը գոլի հեղինակ է դարձել 89-րդ րոպեին: Դիմակայությունը տեղափոխվել է լրացուցիչ ժամանակ, իսկ հետո՝ 11-մետրանոց հարվածաշար։
11-մետրանոց հարվածաշարում յուրաքանչյուր թիմ մոտեցմանը եկել է 17 անգամ։ Հաղթանակ է տարել «Այաքսը»՝ 13 ։ 12։
Նշենք, որ երկու դարպասապահներն էլ՝ «Այաքսի» 40- ամյա դարպասապահ Ռեմկո Պասվեերն ու Բարթլոմեյ Դրոնգովսկին «Պանատինաիկոսից», մոտեցել են 11-մետրանոց նշանակետի և իրացրել այն:
11 մետրանոցների այս շարքի հաշիվը (13:12) եվրագավաթների պատմության մեջ ամենախոշորներից մեկն է: Միայն «Գլենտորան» - «Գզիրա Յունայթեդ» խաղում են ավելի շատ գոլեր խփել կոնֆերենցիաների լիգայում (13:14):

The players of "Ajax" and "Panathinaikos" came close to the penalty mark 34 times (VIDEO)
"Ajax" hosted the Greek "Panathinaikos" in the return match of the third qualifying round of the Europa League. The Dutch club won the first match 1:0.
In the return match, the Greek team scored a goal in the 89th minute. The confrontation was moved to extra time and then a penalty shootout.
In the penalty shootout, each team came close 17 times. "Ajax" won 13: 12.
It should be noted that both goalkeepers, 40-year-old Ajax goalkeeper Remko Pasveer and Bartłomiej Drągowski from Panathinaikos, approached the penalty spot and saved it.
The score of this penalty shootout (13:12) is one of the biggest in the history of European Cups. Only Glentoran-Gzira United has scored more goals in the conference league (13:14).