Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում անդրադարձել է Արթուր Ալեքսանյանի՝ Օլիմպիական խաղերի եզրափակիչ դուրս գալուն.
«Արթուր Ալեքսանյանը հենց նոր երաշխավորեց իր օլիմպիական մեդալը. մնում է միայն պատասխանել՝ վաղը երեկոյան այն արծա՞թ կլինի թե՞ ոսկի»,- ասվում է հրապարակման մեջ, որին կից նաև ներկայցվել է Ալեքսանյանի նախորդ Օլիմպիական նվաճումները։
Հիշեցնենք, որ այսօր Օլիմպիական խաղերի ոսկե, արծաթե, բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի քառակի, Եվրոպայի 7-ակի չեմպիոնը Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալը կվիճարկի Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի չեմպիոն, կրկնակի բրոնզե մեդալակիր, Ասիական խաղերի չեմպիոն, Ասիայի առաջնության չեմպիոն, Իրանի ներկայացուցիչ Մոհամադհադի Սարավիի հետ:

It remains only to answer whether it will be silver or gold
The International Wrestling Federation commented on Artur Aleksanyan's reaching the finals of the Olympic Games on its official Facebook page.
"Arthur Aleksanyan has just guaranteed his Olympic medal. All that remains is whether it will be silver or gold tomorrow evening," reads the publication, which also presented Aleksanyan's previous Olympic achievements.
It should be noted that today, the gold, silver, and bronze medalist of the Olympic Games, four-time world champion, and 7-time European champion will compete for the gold medal of the Paris Olympic Games with the Tokyo Olympic Games bronze medalist, world champion, double bronze medalist, Asian Games champion, Asian Championship champion, representative of Iran Mohammad Hadi Saravi.