Մարզիկները բողոքել են Փարիզի Օլիմպիական ավանից
Մարզիկները բողոքել են Փարիզ-2024 Օլիմպիական ավանում մթերքի պակասից: Այս մասին հայտնում է L' Equipe-ը։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ կազմակերպիչները ստիպված են եղել նորմավորել մթերքները, որպեսզի դրանք բավարար լինեն բոլորի համար։ Օրինակ՝ մարզիկները բողոքել են հավի ձվի և մի շարք այլ մթերքների պաշարների համալրման արագությունից։
Sodexo Live ռեստորանի մենեջերը հայտնել է, որ հետևում է մարզիկների արձագանքներին և ակտիվորեն աշխատում է մատակարարումները Օլիմպիական ավանում ռեստորանների հզորության ավելացմանը, ինչպես նաև առաջին օրերին նկատվող իրական սպառմանը հարմարեցնելու ուղղությամբ:
Carrefour-ը, որը պատասխանատու է խաղերի ընթացքում մարզիկներին կերակրելու համար 600 տոննա թարմ սնունդ մատակարարելու համար, հաստատել է, որ սպառված ուտեստների առաջին գնահատականներով, իրեն խնդրել են դիտարկել նախապես պլանավորված մատակարարման ծավալների ավելացում, որը ընկերությունը կկարողանա բավարարել:
Ավելի վաղ Շվեդիայի հավաքականի հանդբոլիստուհիները դժգոհ էին մնացել ձկնորսական ցանցերից պատրաստված ներքնակներից, որոնցով Փարիզում 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչները համալրել էին օլիմպիական ավանի մահճակալները:

L'Equipe reported that athletes complained about the lack of food in the Paris-2024 Olympic Village.
According to the source, the organizers had to ration the food so that there would be enough for everyone. For example, athletes have complained about the speed of replenishing stocks of chicken eggs and other products.
The manager of the Sodexo Live restaurant said that he is monitoring the athletes' feedback and actively working to adjust the supply to the increase in capacity of the restaurants in the Olympic Village and to the actual consumption observed in the first days.
Carrefour, responsible for supplying 600 tonnes of fresh food to feed athletes during the games, confirmed that the first estimates of the food consumed had asked it to consider an increase in pre-planned supply volumes that the company could meet.
Earlier, the female handball players of the Swedish team were dissatisfied with the mattresses made of fishing nets that the organizers of the 2024 Olympic Games in Paris equipped the beds of the Olympic Village.